Lehmakommionudest saavad Onud (9)

Lehmakommionudest saavad Onud

ONUD ESINEMAS MUSTA PITSI ÖÖL: Vasakult Martti Nõu, Kalev Saar, Ahto Nellis ja Koit Kelder.
Foto: Kalmer Saar

Tuntud tantsumuusikabänd Lehmakommionud tähistab laupäeval oma 20. juubelisünnipäeva nimevahetusega. Peoga Orissaares pannakse Lehmakommionudele väärikas-humoorikas punkt ja tähistatakse Onude sündi.

“Nimevahetamine on olnud meil päevakorral korduvalt. Sellele on olnud palju nii poolt- kui ka vastuargumente. Tänaseks on meie jaoks neid pooltargumente rohkem ja juubeliga seotud meeletu ajakirjanduse tähelepanu (muigab – toim) võimaldab seda vahetust valutumalt teha,” rääkis bändis elektrikitarri mängiv ja laulev Martti Nõu ansambli liikmete nimel.

Ta põhjendas nimevahetuse vajalikkust järgmiselt: neil on plaanis veel aastaid koos mängida ja nad peavad ka tulevikku vaatama ning ansambli liikmete arvates on noortebändile sobiv radikaalne nimi meestebändile natukene kummaline. “Selle nime mitmetähenduslikud kihid hakkavad 20 aasta pärast mõjuma üpris ühemõtteliselt. Me ei taha vanade meestena olla tuntud kui “kommionud”,” naeris Martti Nõu.

Ta lisas, et kuna nad on (vähemalt enda arvates) 20 aasta jooksul päris palju arenenud, siis nimi ei väljenda enam sisu.

“Meie esitus, pillid, heli kvaliteet, esinemiskostüümid on hoopis teisel tasemel, kui olid aastaid tagasi. Sisu on nii palju muutunud, et see nimi ei väljenda enam meie olemust, ja mida aeg edasi, seda suuremaks see lõhe nime ja sisu vahel muutub,” selgitas ta.

Samuti ei sobi nimi kõikidesse olukordadesse ja kõikidele inimestele. On olnud juhuseid, kus ansambli nime ei taheta kavasse kirja panna või õhtujuht ei taha seda valjusti läbi mikrofoni öelda.

“Milleks klientide elu keeruliseks teha? Kakskümmend aastat on nad pidanud seda kannatama ja nüüd nad võiksid natukene puhkust saada ning meie nime igas olukorras ja igas ilmakaares sirge selja ja kõlava häälega kuulutada,” tähendas Nõu.

Ka on Lehmakommionud oma kategoorias saavutanud, mis saavutada andis. Neid on korduvalt parimaks pulmabändiks valitud või on nad siis esikolmikus figureerinud.

“Tundub, et lagi hakkab vastu tulema ja sealt edasi hakkaks mandumine. Uus nimi annab bändile uue hingamise ja uue väljakutse. Juba praegu on tunda, et uus nimi on meisse uut entusiasmi süstinud ja on tahtmine uusi põnevaid asju teha,” rääkis Martti Nõu.

Nimemuutus toob kaasa püüdlemise uue kvaliteedi poole ning kindlasti ka rohkem salvestusi ja lugusid raadiojaamades.

“Alles jäävad meile omased elemendid: lõbus suhtlemine publikuga, mitmehäälne laul ja hea saund,” kinnitas Nõu, lisades, et ei ole välistatud, et järgmise aasta jooksul mängitud lugudest saab kokku ansambli Onud esimene plaat.

Koos Onude sünniga üllitatakse raadiosse ka esimene laul “Jalaga trampivat liblikat”, mida loodetavasti saab peagi üsna sageli kuulda.
Nõu märkis, et pileteid Orissaare kontserdile on juba päris palju müüdud ja karta on, et kõigile soovijatele ei pruugigi neid jaguda, sest kultuurimajas on ruum piiratud ja üle 400 pileti müüa ei saa.

“Tahame pakkuda publikule erilise elamuse ja juba praegu on näha, et isegi väga eduka piletimüügiga ei kata me kindlasti kõiki prognoositud kulusid, aga kasum polegi selle sündmuse eesmärk. Tahame juubeli ja uue bändi puhul pakkuda toreda elamuse ning piletid on ainult selleks, et sealt laekuva tulu abil parem pidu teha,” kinnitas Nõu.

Laupäeval on Orissaare spordihoones umbes poolteist tundi kestev sõu, kus astuvad üles mitmed isetegevuskollektiivid. Kõik kollektiivid koosnevad Lehmakommionude liikmetest.

Suurel ekraanil näidatakse videoklippe ning ei puudu ka üllatused. Kui sõu on läbi, liigub publik edasi kultuurimajja. Kultuurimajas mängib tantsuks ansambel Onud ja hiljem Rulli Magneetik.

Print Friendly, PDF & Email