Esimesest üleminekumängust napp edu

FC Kuressaare võitis meistriliiga tuliseks kujunenud esimese üleminekumängu võõral väljakul tänu FC Infoneti varasele omaväravale, kirjutab Soccernet.ee .

Kohtumise ainus tabamus sündis juba teisel minutil, kui pall leidis nurgalöögile järgnenud segadusest tee Infoneti võrku. Protokollis märgiti see Infoneti mängiva peatreeneri Andrei Borissovi arvele.

“Nurgalöök tuli võitlusse. Mina arvasin, et Kaarel [Saar] lõi peaga, ja Kaarel arvas, et mina lõin peaga,” kirjeldas õnnelikku väravat Kuressaare kapten Martti Pukk. “Aga tegelikult vist nende kaitsja proovis puhtaks lüüa, aga tabas oma mängija pead ja sealt läks sisse.”

Üleminekumängule omaselt kujunes heitlus Lasnamäe kergejõustikuhalli kunstmurul närviliseks ja vigaderohkeks. Kiirelt väravani jõudnud saarlased ammutasid sellest tublisti enesekindlust.

Kahel korral apelleerisid Infoneti mängijad ka penaltile, kuid peakohtunik Jaan Roosi vile vaikis. Üle kees keskpoolkaitsja Andrei Voilenko, kes teenis juba poolaja keskel suupruukimise eest kollase kaardi. Punkti pani kohtumisele Voilenko keskväljaviga, mille peale kohtunik otsustas talle teist kollast kaarti näidata. Leedu kodakondsusega raevunud mängija sammus ähvardavalt vilemehe suunas ja sundis kohtunikku taganema, kuni meeskonnakaaslased ta lõpuks eemale tirisid.

Kümne mehega mängides ei jäänud Infoneti survest midagi järele ning järgmisel laupäeval ootab neid Kuressaare linnastaadionil raske ülesanne iga hinna eest võita. Vastasel juhul tuleb meistriliiga kohast suu puhtaks pühkida.

Kuressaarel väga pead murda ei ole vaja, sest mänguplaan töötas Puki sõnul hästi. “Saime nende võtmemängijad päris hästi kinni. Teine mäng tuleb mängida samamoodi ja distsiplineeritult. Praegu on meil väike eelis, aga midagi ei ole veel läbi,” lausus ta.

“Infonet oskab ka jalgpalli mängida,” kommenteeris Pukk surve alla jäämist. “Eks me šokeerisime neid selle esimese väravaga, nad kogusid ennast alles poolaja lõpuks ja said ka oma mängu käima. Miinimumeesmärk sai täidetud,” sõnas saarlaste liider.

Print Friendly, PDF & Email