Aste perepäev üllatas osalejate rohkusega

Aste perepäev üllatas osalejate rohkusega

ÕPETAJA JA ÕPILANE: Aste kooli endine käsitöö- ja füüsikaõpetaja Mati Kriis juhendas perepäeval ka tütarlapsi, kes olid huvitatud linnumajade tegemisest. Linda Kallas sai puutööga hästi hakkama.
Foto: Aare Laine

Aste klubi, kooli, lasteaia ja noortekeskuse korraldatud perepäevale-mardilaadale tuli laupäeval aleviku klubisse ettevõtmise ühe eestvedaja Kristi Hintsi sõnul üllatavalt palju osalejaid.

Kõige pisemad joonistasid juhendajate näpunäidete järgi pühadekaarte. “Isadepäevaks teeme kaarte ja nüüd läheb lipsu tegemiseks. Eks siin ole lastel ju vahva koos midagi teha. Ja ega vanematel ka igav ole,” tundis oma kahe lapse ja kaasaga perepäeval osalenud Aina heameelt.

Pereisa Tarvo kutsus isadepäevaks laste joonistatud pilti vaatama, öeldes, et näe, on ju minu moodi natuke. “Tore on kodust välja tulla ja koos perega midagi teha. Päev on küll täie ette läinud,” jäi Tarvo päevaga ülimalt rahule.

Põhikooli vanemate klasside tüdrukud meisterdasid mõne tunniga valmis lindude puidust söögimajakesed. Aste kooli endine käsitööõpetaja Mati Kriis, kes puutöötoas noori huvilisi juhendas, ei olnud tütarlaste kiitmisega kitsi. “Nad oskavad kõiki tööriistu käsitseda. Ega minul polegi neile midagi õpetada. Tüdrukud saavad hästi hakkama. Ise tehtud, hästi tehtud,” kommenteeris Mati Kriis.

Kristi Hintsi sõnul sujus kõik väga ladusalt. Juhendajad võtsid asja tõsiselt. Lapsed ja noored olid hakkamist täis. Paljud tõid kodust rõivaid, mis leiunurgas endale uued omanikud leidsid.

Keskpäeval andsid lapsed väikese kontserdi, mille pealtvaatajad suure aplausiga vastu võtsid. Köögis ahjus küpsesid puudelt korjatud sügisõunad maitsvateks “õunapommideks”.

Kristi Hintsi sõnul said osalejad oma oskused proovile panna mitmes töötoas. Tänutäheks kaasaaitajaile kinkis klubi juhataja Kristi kõigile purgi omakeedetud vitamiinirikast moosi.

“Tänane öö kulus küll perepäeva tuuris moosi keetmisele. Nimetan seda ise päikeseliseks moosiks, sest see on ju nii kuldkollane,” sõnas hakkaja kultuuritöötaja.

Perepäeva-mardilaada lõppakordiks oli meeleolukas tantsuõhtu. Jõulukuul avatakse Aste klubis advenditöötubade uksed.

Print Friendly, PDF & Email