Uurimus: Euroopas tõstavad pead paremäärmuslased (3)

Uurimus: Euroopas tõstavad pead paremäärmuslased

MILLEST UNISTAB: Juulis tappis norra paremäärmuslane Anders Behring Breivik (vasakul) 78 inimest, et tõmmata Euroopa avalikkuse tähelepanu islamiusu pealetungi ohule. Tema soov on moslemid Euroopast jõuga välja ajada.
Foto: Internet

Sel nädalal avalikustas Suur-britannias asuv uurimiskeskus Demos aruande, milles on öeldud, et Euroopas on peale kasvanud uus põlvkond, kes väljendab oma seisukohti peamiselt internetis ning pooldab jäigalt rahvuslikke ja immigrantidevastaseid seisukohti.

Kõnealune aruanne avaldati vahetult enne selle nädala teisipäeval avatud Brüsseli konverentsi, kus poliitikud ja teadlased arutasid paremäärmusluse tõusu Euroopas. Demose uurimus on esimene katse õppida tundma ekstremistlikke võrgustikke. Ülevaate saamiseks ses küsimuses veensid teadlased umbes kümmet tuhandet inimest, kes kuuluvad 11 riigi 14 erakonda või poliitilisse liikumisse, täitma vastavad küsimustikke.

Hirmuäratav tulemus

Tulemus oli õudustäratav: pea kõikjal Euroopas on noorsoo hulgas levinud rahvusradikaal-sed meeleolud, ja seda eelkõige meeste seas. “Kõik need inimesed suhtuvad väga skeptiliselt Euroopa Liitu ja oma riigi valitsusse. Kõik nad tunnevad hirmu tuleviku ees: eelkõige kardavad nad, et nende riigil ei õnnestu säilitada rahvuslikku identiteeti.

Veel teeb noortele muret üha suurenev võõramaalaste sisseränne ja kõige enam pelgavad nad islamiusu mõju kasvu,” on öeldud Briti uurimiskeskuse aruandes.

Kõik need andmed on kogutud selle aasta juulis ja augustis, kui eurotsooni rahanduskriis ei olnud veel nii tugev.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email