Pöide noored elavad projektide najal (1)

Pöide noored elavad projektide najal

SIIN ON PÕNEV: Vasakult Margarita Kula, Karolin Pruul ja Maarja Trull.
Foto: Ivika Laanet

Kui möödunud aastal toetas Euroopa sotsiaalfond hanke “Noorte konkurentsivõime suurendamiseks ja sotsiaalse tõrjutuse vähendamiseks ühiskonnale pakutava noorsootöö teenuse osutamine” raames Muhu ja Kuressaare noorte huvikeskust, siis tänavu sai selleks Saaremaalt ainsana rahastuse Pöide valla avatud noortekeskus.

Aasta jooksul korraldatakse tööelu ja ameteid tutvustavaid väljasõite, kaks korda nädalas tegutsevad huvitegevust toetavad ringid ning niisamuti on võimalus ärgitada noori omaalgatusfondi (NAF) projekte kirjutama. NAF-i esimesse projektivooru laekus kuus projekti, otsuse rahastamise kohta teeb viieliikmeline komisjon kahe nädala jooksul.

“Kes seekord tähtaja maha magas või kelle ideed paberile ei jõudnud, siis veebruaris ja mais on veel võimalus,” ütles Pöide valla noorsootöö kuraator Aina Sepp, lisades, et projekti koostamisel on oluline see, et idee ja selle elluviimine tuleb noorte poolt ning idee peab igati toetama ka kogukonna arengut.

Niisamuti viiakse aasta jooksul koos noortega läbi üheksa tööelu tutvustavat reisi ja tutvutakse erinevate ametitega. Seni on noored käinud Alunaut OÜ väikelaevu ehitavas ettevõttes ja OÜ Artwood puidukojas. Plaanis on minna ka parvlaevadele, Pädaste mõisa ja seebitöökotta jne. Oma nõusoleku koostööks on andnud ka Lääne prefektuuri politsei- ja piirivalveameti Saaremaa büroo.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email