Harald Nurmik – parim spinnija (1)

Harald Nurmik – parim spinnija

HEA ON SÕBRAGA MÄNGIDA: Harald (vasakul) koos sõber Karl Oliver Sepaga.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare poiss Harald Nurmik on üks 32 õnnelikust finalistist, kes esindab järgmisel laupäeval Eestit Baltikumi Beyblade’i finaalturniiril Riias. Novembri alguses Solarise keskuses peetud võistlustel jäi Harald 150 osaleja hulgas jagama 9.–16. kohta.

Kui 9-aastase Haraldi vanemad oma poja soovile vastu tulles talle suvel uue mänguasja ostsid, ei osanud nad arvatagi, et selle pisikese vidina pärast tuleb neil mõne kuu möödudes võtta ette reis naaberriigi pealinna Riiga.

“Bull, Pegasus, Virgo…” loetleb Harald oma mänguvidinate nimesid, selgitades, et võistlustel tõi talle võidud just beyblade nimega Virgo.

Teab kõike

Kuigi Haraldil on uued mänguasjad olnud vaid mõned kuud, teab poiss nendest juba kõike. “Nad koosnevad viiest osast ja neid saab ka vahetada,” selgitab Harald, kelle sõnul saab võistlustel hea koha vaid see mängija, kes õige beyblade’i valib ja selle ka õige tugevusega keerlema tõmbab.

Oma osa mängivad ka mänguasja sees olevad kuullaagrid, mis hoiavad tasakaalu, ja mitmed muud pisiasjad, mida mänguasja omanikul jälgida tuleb. Lisaks peab oskama ka kõige sellega arvestada.

Ekstra võistlustel osalemiseks Harald kunagi treeninud ei ole. Poiss lihtsalt mängis oma sõpradega ja enesekindlust andis see, et tal läks kogu aeg nii hästi.

Beyblade’i Eesti alagrupiturniir oli 6. oktoobril Solarise keskuses. Internetist ise mängu ja võistluste kohta infot otsinud Harald ei tahtnud ainulaadset võimalust maha magada ning palus, et vanemad ta kirja paneksid.

Seda enam et kohe alguses oli teada et 32 parimat spinnijat saadetakse Riiga, kus selgub Baltimaade tšempion, kes kevadel sõidab maailmameistrivõistlustele Kanadasse.

“Alguses ma arvasin, et see ei ole midagi suurt, et on lihtsalt selline lõbus mäng, mis ei ole väga tõsiselt võetav,” räägib Haraldi ema Janne Nurmik, kes mõistis Solarise keskusse kohale jõudes ja seal suurt rahvamassi nähes, et on eksinud.

“Kohtuniku sõnul oli 150 osalejat, neile elasid kaasa sõbrad ja vanemad,” loetleb Janne, kellele selline rahvamass üllatusena tuli. Pealinna võistlustele tuldi nii Pärnust, Tartust, Võrumaalt kui mujaltki.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email