Ettevõtja kinkis lasteaedadele materjali helkurite tegemiseks (1)

Ettevõtja kinkis lasteaedadele materjali helkurite tegemiseks

JAANUS SARAPUU: Materjal on kvaliteetne ja helkuri jaoks just sobiva mõõduga.
Foto: Egon Ligi

Eile hommikul oli Kuressaare Pargi lasteaia Mesimummu rühmas kibe töö käsil. Koolieelikud valmistasid endale ja isale helkureid.

Materjali helkurite valmistamiseks muretses kõigile Kuressaare linna lasteaedadele Jaanis Sarapuu, üks Pargi lasteaia hoolekogu liikmetest. Kolme lapse, neist kahe lasteaiaealise, isa on mitmeid kordi aidanud korraldada lasteaia üritusi, tulnud hoolekogus välja heade ettepanekutega ja pannud, kus vaja, ka ise käed külge.

Õhtul kella kuue paiku, kui väljas juba pime, kogunesid lapsed ja isad-emad tervisepargi väravasse, taskulambid käes, et helkurite töökindlust proovida.

Politsei patrullmeeskond kontrollis, et kõigil oleksid helkurid küljes, nii nagu liikluseeskiri ette näeb. Siis läks lahti maastikumäng, kus pimedas puude vahel tuli üles leida 15 kontrollpunkti.

Ega leidmine keeruline olnudki, sest kõik ülesleidmist vajavad kohad olid samuti helkuritega märgistatud. Maastikumängu lõpetuseks oli kuum tee ja lasteaia kokatädide küpsetatud kringel.

Isadepäeva ürituse mõtte pakkusid välja lapsevanemad. Looduses lastega maastikumänguraja läbimine oli põnev sündmus nii laste kui ka nende vanemate jaoks, kelles veidikegi lapselikkust ja põnevuseihalust säilinud.

Hammarprodukter OÜ, mille tootmisjuhina Jaanis Sarapuu töötab, toodab ohutusmärgistust. Nii on ettevõtte tootmises kasutusel ilmastikule vastupidav helkurmaterjal.

Tootmiseks kõlbmatuid helkurmaterjalitükke oli kogunenud mitu tuhat. Sellest tuli mõte, et lasteaialapsed saaksid neist tükkidest teha toredad helkurid nii endale kui ka oma isale. Oktoobri-novembri vahetusel toimetatigi materjal linna lasteaedadesse. Nüüdseks on helkurid valmis ja riiete külge kinnitatud.

Jaanis Sarapuu kutsus lapsevanemaid üles mõtlema, kuidas nad saaksid toetada oma laste arendamist ja õpetamist lasteaedades. See, mis ettevõttes on tootmisjääk, võib koolis või lasteaias olla hädavajalik käsitöömaterjal.

Kõigepealt tuleks mõelda, mida võib lasteaiale pakkuda, seejärel tuleb lasteaia juhtide või kasvatajatega läbi rääkida, kas mõte ka nende arvates mõistlik on, ning kõigile sobivuse korral asi ära teha.

HELKUR
• Helkur tuleb kinnitada riietele nii, et see oleks nähtav võimalikult mitmest suunast.
• Veniva helkurpaela võib lihtsalt varruka või püksisääre peale tõmmata.
• Rippuv helkur pannakse haaknõelaga riiete külge nii, et see jääb põlve kõrgusele, keha sõiduteepoolsele küljele.
• Kõige turvalisem on kasutada kahte helkurit korraga, ühte paremal ja teist vasakul küljel.
• Pimedas liikudes suurendab jalakäija märgatavust ka hele riietus.
Allikas: www.mnt.ee/helkur

Print Friendly, PDF & Email