Põllumees ja pedagoog edendavad Uueelu villat

Põllumees ja pedagoog edendavad Uueelu villat

VÄRSKE ÕHK JA PUHAS VESI: Uueelu peremees Aavo Aljas kutsub puhkajaid siinset miljööd nautima. Peale värske õhu ja puhta vee saavad külalised siin kosutust mitmekümnel erineval viisil.
Foto: Egon Ligi

“Ma olen praegu siin traktorit remontimas. Lähen pesen palge puhtaks ja saame siis Uueelul kokku. Perenaisel on koolivaba päev. Tema on juba seal ootamas,” andis maakonna teada-tuntud talunik, aasta põllumehe nominentide nimistus olnud Aavo Aljas lehemehele kolmapäeva hommikul teada.

Üleeile hommikul maad katnud paksu uduloori seest läbi tunginud päikesekiired peegeldasid vastu hallakorraga kaetud Uielu (kohalikus keelepruugis) roheliselt murult ja rehielamu sätendavalt rookatuselt. Peremees Aavo Aljas oli jõudnud masinamehe tunked vabaajariiete vastu vahetada, palge puhtaks pesta ja tõttas külalistele naerul sui väravale vastu.

“Näed, missugune ehtne vinnaga kaev. Selle juures teeme peremehest pildi,” sai fotograaf Egon Ligi vanemalt kolleegilt näpunäite. Aavolgi ei olnud “demonstratsioonesinemise” vastu midagi ja nii see foto sündiski.

Traditsioonilise talumajapidamise ja õpetajaameti kõrvalt otsustasid Aavo ja Riina Aljas kümme aastat tagasi Kavandi külla ostetud talukompleksi nüüdisaegseks turismitaluks, õigemini küll puhkemajadeks koondnimega “Villa Uueelu” ümber ehitada. Mõeldud-tehtud. Kaks aastat tagasi jõudis asjaajamine niikaugele, et Maaelu Arengu Euroopa põllumajandusfondist (Euroopa investeeringud maapiirkondadesse) saadi vanade taluehitiste renoveerimiseks toetust.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email