Pimedad ööd toovad filme igale maitsele (4)

Pimedad ööd toovad filme igale maitsele

FILMIPLAKAT LÄBI NELJA AASTAKÜMNE: Heli Jalakase kokku pandud näitus eesti filmiplakatitest rändab Kuressaarest edasi Tallinna.
Foto: Egon Ligi

Detsembri esimesed neli õhtut sisustab Kuressaare kinohuviliste jaoks Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF).

Praeguseks on festivali programm teada ning Kuressaare kultuurinõuniku ja PÖFF-i siinse kuraatori Heli Jalakase sõnul leidub seal vaatamist nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

“Et programm kindlasti hea oleks ja seal leiduks midagi igale maitsele, siis võtsin Sõpruse kinolt laenutuskorras kaks filmi veel juurde, mida olen ise näinud ja oskan siiralt soovitada,” ütles Jalakas Saarte Häälele.

Üks neist kahest, “Submariin” linastus suvel ka Kuressaare kuursaali suvekinos. “See on tõeliselt suurepärane film nii noortele kui ka vanadele ja eriti soovitan seda just noortele, kes tahavad head filmielamust saada,” kinnitas Jalakas.

Teine juurdelaenutatud film “Kaotatud kaup ehk Jaht jõuluvanadele” oli aga mulluse PÖFF-i avafilm, mis tookord Kuressaarde ei jõudnud. “Selles filmis mängib ka tuntud eesti näitleja Peeter Jakobi peajõuluvana, aga see film ei ole kindlasti lastele. Ja võib-olla ka neile täiskasvanutele mitte, kes veel jõuluvanasse usuvad,” naeris Jalakas musta huumoriga vürtsitatud filmist rääkides.

Festivali avab nii Kuressaares kui ka Tallinnas islandi film “Tee nagu teisedki”. Kuressaare programmis on filme aga ka näiteks Rootsist ja Inglismaalt. Võistlusprogrammi raames Kuressaarde jõudev “Iraanlaste lein” on Heli Jalakase sõnul vägagi omapärane film, ning kui selle sisututvustus ja treiler PÖFF-i kodulehel üles sätitakse, saab igaüks ise uudistada, millega täpsemalt tegu.

Viimast festivalipäeva sisustab koguperefilm “Mustkunstnikud”, millele järgneb joonisfilmide eriprogramm, mis ainsana on tasuta. PÖFF jõuab saarlasteni Kuressaare Linnateatris.

Pärast filme on võimalik kahel festivaliõhtul ka muusikat nautida. Arensburgi hotellis astub üles vokaalkoosseis Estonian Voices ning Kuressaare Linnateatri valges saalis musitseerivad Villu Veski, senegali muusik Ndioba Gueye ja DJ Vidensky.

“Mis veel eriti huvitav on – nad on oma Senegali reisi üles filminud ja meil on võimalik vaadata ekraanilt filmi ja kuulata juurde muusikat,” avaldas Jalakas.
Lisaks sätib Heli Jalakas PÖFF-i alguseks linnateatris üles näituse eesti filmiplakatitest aastatest 1965–2005. “40 aasta vältel erinevas stiilis, erinevate kunstnike loodud plakatid – neist on päris huvitav ülevaade,” kinnitas ta. Näitusele väljapandavad plakatid valis Jalakas ise välja, nõnda et see on tema sõnul ka tema esimene kuraatoritöö.

Kuressaarest edasi rändab Heli Jalakase koostatud plakatinäitus Tallinna Artise kinno.

Print Friendly, PDF & Email