Aasta isa 2011 – Aare Martinson (7)

Aasta isa 2011 – Aare Martinson

FRIDAGA JALUTAMAS: Aare Martinson pere pisikese lemmiku Fridaga.
Foto: Egon Ligi

Sel aastal nimetati Saare maakonna aasta isaks Aare Martinson, kolme tütre isa ja Kuressaare noortekeskuse juht. Eile õhtul andis maavanem Kaido Kaasik Kuressaare linnuse kapiitlisaalis tunnustuskirja pidulikult üle.

Eile õhtupoolikul kogunes kapiitlisaali täis rahvast tunnustama ja tänama aasta isa. Sel korral 17 kandidaadi seast välja valitud Aare Martinson on Marii, Kat-rini ja Hanna isa. Oma igapäevatöös Kuressaare noorte huvikeskuse juhina on ta aga viimase 15 aasta jooksul olnud isaliku nõuandja ja vahel ka noomija rollis sadadele lastele.

Tunnustuskirja andis üle Saare maavanem Kaido Kaasik. Naiskodukaitsjate ja kodutütarde ühise tööna oli kingituseks aasta isale valminud lapitekk.

Sponsorid ja toetajad andsid üle teisigi kingitusi, kuid olulisim on sel üritusel alati olnud tubli inimese ja perekonna väärtustamine. Aasta isa nimetust väärib inimene, kes on üles kasvatanud või kasvatab vähemalt kolme last ning on väärikas ja aktiivne inimene.

Aasta isa valib esitatud kandidaatide seast naiskodukaitse Saaremaa ringkonna juhatus koos abilistega. Ettevõtmise patroon on viitseadmiral Tarmo Kõuts. Ürituse toetajate ja sponsorite ringi kuulub juba kümmekond maakonnas tegutsevat ettevõtet.

Rita Loel, aasta isa valimise üks algatajaid, ütles, et iga aastaga on valiku tegemine läinud raskemaks. “Sel aastal oleks tiitlit väärinud kindlasti kõik 17 isa,” kinnitas ta.

Ettevõtmise algataja ja korraldaja ongi naiskodukaitse Saaremaa ringkond, mille liikmed katsid piduliku sündmuse puhul kohvilaua.

Ka tähtpäevatordi, mis kohaletulnute kiidusõnu sai, valmistaja oli naiskodukaitsja, Helina Mäekivi Valjalast. Kiidusõnu pälvisid ilusa ja piduliku meeleolu loomise eest Kuressaare muusikakooli viiulieriala väikesed õpilased.

Tänaseks on Saare maakonna aasta isa või ema tiitli pälvinud kokku 10 tublit inimest. Korraldajate hinnangul võiks nüüd käes olla aeg, kus tunnustuse saanud inimesed ütleksid ühiselt oma kaaluka sõna maakonna elu-olu korraldamisel. Erinevatel elualadel töötavad tunnustatud emad ja isad on kindlasti see ring, kelle sõna ühiskonnas tähelepanuta jääda ei saa.

Print Friendly, PDF & Email