Vaiveres sai valmis mänguväljak

Vaiveres sai valmis mänguväljak

LASTE RÕÕMUKS: Nelja-aastane Jan Marten ja tema õde, kahe-aastane Melani Fedorov tunnevad heameelt, et ka nendel on nüüd koht, kus teiste külalastega tuttavaks saada ja mängida.
Foto: Egon Ligi

MTÜ Kodukant Vaivere eestvedamisel rajati Kaarma valla Vaivere külaplatsile laste mänguväljak.

Kui varem olid küla keskel asuval platsil olemas suur külakiik, võrkpalliväljak ning talvel kelgumäena kasutatav tehismägi, siis nüüd on lisandunud väikelastele mõeldud puidust ronimislinnak, kaks kiike, ronimisköis, liivakast, istumisalune ja kooliealistele köiskiik.

“Lastel on nüüd vähemalt tegevust ja nad saavad koos kvaliteetselt aega veeta. Nad kasvavad koos ja tunnevad üksteist,” rõõmustas projekti kirjutanud Gerli Pross, kes elab Vaiveres neljandat aastat. Ta lisas, et muidu lapsed ei tea ega tunnegi üksteist, kui neil pole sellist koosmängimise võimalust.

Mänguväljaku idee tuli Vaivere külavanemalt Edgar Siinerilt, kes noori innustas ja juhendas. Niisamuti aitas projekti koostamisel kaasa Vaiveres elav Inga Teär.

Mida mänguväljakule panna, selleks saadi ideid samas vallas asuvalt Meedla külaväljakult. Vaid suurematele lastele mõeldud köiskiik leiti internetist.

Atraktsioonid valis välja neljast pereemast koosnenud tuumikgrupp, need valmistas ja paigaldas OÜ Sarlog. Mahetalunik Jaan Kiider aitas oma traktoriga platsilt kivid ära vedada.

Olgugi et pidulikku avamist veel toimunud ei ole, on lapsed mänguväljaku enda jaoks juba avastanud. Eile lastega mänguväljakule tulnud ema Maris Fedorov ütles, et talle meeldib mänguväljak väga. “Kena on, ikka teine asi nüüd. Enne oli ainult kiik ja see on nii kõrgel, et väiksemad lapsed kiikuma ei saanudki,” rääkis ta, lisades, et külarahvas on väga rahul.

Fedorov kiitis ka Gerli Prossi, kes tegi kõige suurema ja põhilisema töö – kirjutas projekti, et mänguväljaku jaoks raha saada.

Vaivere küla on arenenud aasta-aastalt, toimunud on põlvkondade vahetus ja lisandunud palju uusi peresid. Rahvastikuregistri andmetel elab Vaivere külas 87 inimest, neist kuni 12-aastaseid lapsi 20.

Raha mänguväljaku rajamiseks taotleti Leader-programmist. Atraktsioonid ja nende paigaldamine läksid kokku maksma 5486 eurot.

Print Friendly, PDF & Email