Uue maavanema ametiauto on renditud Peugeot 508 (17)

Üleeile rentis Saare maavalitsus uuele maavanemale ametiautoks Peugeot 508, mille rent on 16 eurot päevas. Maavanem Kaido Kaasik ütles, et ametiauto on talle vajalik tööülesannete täitmiseks.

“Maavalitsus tegi siinsetele automüügiesindajatele ettepaneku esitada pakkumised rendilepingu sõlmimiseks,” rääkis Kaasik. “Peugeot’ esinduse pakkumine 16 eurot päevas oli meile kõige soodsam.”

Küsimusele, kas tulevikus on maavalitsusel kavas maavanemale ametiauto ka liisida, vastas Kaido Kaasik, et kõik oleneb rahalistest võimalustest. “Kõigepealt vaatame oma eelarve üle ja seejärel otsustame,” märkis Kaasik.

Endise Saare maavanema Toomas Kasemaa ametisoleku ajal loobus maavalitsus kulude kärpimiseks kõigist ametiautodest. “Ametisõitude sooritamiseks kasutasime erinevaid mooduseid,” ütles Kasemaa. “Aeg-ajalt rentisime autosid ja kasutasin ka isiklikku sõiduautot, mis mulle kompenseeriti.”

Toomas Kasemaa sõnul tuli see maavalitsusele odavam kui ametiautode liisimine. “Mäletan, et tookord hoidsime ainuüksi maavalitsuse autopargi pealt kulusid kokku pea kaks korda,” nentis ta ja lisas, et avaliku sektori üks ülesandeid ongi täita oma tööülesandeid võimalikult väikeste kuludega.

Print Friendly, PDF & Email