Juubilar Jüri Saar võõrustas kolleege (2)

Juubilar Jüri Saar võõrustas kolleege

KÕIK LILLED MA KINGIKSIN SULLE: “Sellist lille pole ma varem näinud,” ei suuda Jüri Saar SOL-i esindaja Erika Thalheimi ees oma imestust varjata.
Foto: Egon Ligi

Eile 65-aastaseks saanud Jüri Saar on nii saarlaste kui ka terve Eesti rahva hulgas tuntust kogunud töötades juhtivatel ametikohtadel nii põllumajanduses, maavalitsuses, riigikogus kui ka omavalitsustes.

Eile lõuna paiku ütlesid Pihtla vallamajas maakonna omavalitsusjuhtidele, maavalitsuse ja omavalitsuste liidu esindajaile ning oma vallarahvale tere tulemast volikogu esimees Tõnu Hütt ja abivallavanem Tiit Rettau.

“Peasüüdlane”, juristiharidusega vallavanem Jüri Saar, kelle pärast Pihtla sõit ette võetud oli, hoidis esialgu külalistest tagasihoidlikku kaugusse.
“Jüril on olnud Hunt Kriimsilma üheksa ametit. Kümnendat – nälga – pole veel tulnud ega tule ka niipea,” iseloomustas oma vana sõpra Tõnu Hütt, Pihtla eksvallavanem.

Salme vallavanema Kalmer Poopuu sõnul on Jüri Saar kõigis ametites hästi hakkama saanud. “Jüri on ka muhe kala- ja jahimees. Sinu juures tuleb hinnata seda, et oled alati leidnud lahendusi. Kunagi, kui haldusreformist kõvemini rääkima hakati, pandi tollane maavanem laulusalmi sisse: “Haldusreform jäeti maavanema hooleks ja Saare Jüri tegi Saaremaa pooleks”,” tuletas Poopuu meelde aastatetagust lugu.

Lümanda vallavanem Jaanika Vakker tõi oma tervitussõnavõtus esile Jüri Saare kogemused, millest on noorematel omavalitsusjuhtidel palju õppida.
Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam meenutas aega, mil juubilar Lääne-Saaremaal vallatüüri hoidis. Sotsiaaldemokraatliku erakonna liikmena kinkis ta parteikaaslasele pasuna, millele kirjutatud sõnad “sotside hääletoru”.

Sünnipäevalaps ise jäi oma tähtpäeval tagasihoidlikuks, öeldes, et õige juubel on ikka see, kui aastate koormat märkiv arv nulliga lõpeb. Samas andis Jüri Saar teada, et Pihtla vallavalitsus on tema viimane töökoht. Kas ta ka järgmistel valimistel kohalikku volikokku kandideerib, sellele küsimusele kohalolijad eile täpset vastust ei saanud.

“Sügisel sai valmis meie uus lasteaed. Sellest võib erilist rõõmu tunda,” tõi juubilar esile ühe tänavuaastase tähtsama saavutuse.

Pärast lilletamistseremooniat ütles Jüri Saar Saarte Häälele, et kõige meeldivam ja vahest ka kõige keerulisem oli tema jaoks maavanema töö. “Seda tööd võin ka oma elutööks nimetada. Olin selles ametis enam kui 11 aastat,” tõdes Jüri Saar.

Kuigi mitmekordne Eesti noortemeister võrkpallis Jüri Saar enam väljakule ei kipu ja pole viis aastat ka tennisereketit kätte võtnud, peab ta sportlikest eluviisidest lugu. Jahi- ja kalaretked on need, mis nooruslikku omavalitsusjuhti ja kolmekordset vanaisa vormis hoiavad.

Print Friendly, PDF & Email