Saare naise lugu avab ETV uue dokumentaalsarja (6)

Saare naise lugu avab ETV uue dokumentaalsarja

VÕTTE EEL: Seila Vahter (vasakul) Triigi lahe ääres oma lugu toimetaja-saatejuht Tiina Kimmelile rääkimas.
Foto: Egon Ligi

Nädalavahetusel filmis Eesti Televisiooni võttegrupp Saaremaal uue dokumentaalsarja jaoks saarlanna Seila Vahterit. Sari räägib inimestest, kes on oma elus üle elanud midagi dramaatilist.

“Mul oli ümber nii palju häid inimesi, kes aitasid mul raskest ajast üle saada,” rääkis Kuressaares elav Seila Vahter. Ühel hetkel kõigest ilma jäänud Seila ei andnud alla ning sai oma elu taas korda. Mis Seilaga juhtus, selgub täpsemalt jaanuaris, mil tema lugu dokumentaalsarjas “Meie inimesed” ekraanile jõuab.

Seila Vahter nõustus uues dokumentaalsarjas osalema vaid seetõttu, et ehk saab keegi tema loost jõudu ja julgustust rasketel hetkedel samuti teistelt inimestelt abi otsida.

Uude sarja aitasid inimesi otsida sotsiaalministeerium ja töötukassa. “Saaremaal kohtusime kolme inimesega, kuid ainult üks oli valmis saatesse tulema,” ütles Saarte Häälele uue dokumentaalsarja autor ja toimetaja Tiina Kimmel.

Tema sõnul näidatakse saates dokumentaalseid portreid inimestest, kes on näiteks sattunud mõnda õnnetusse või on nende elus juhtunud midagi väga dramaatilist.

“Inimesed, kes on olnud omadega väga hädas ja on siiski leidnud selle jõu nendest olukordadest välja tulemiseks ning on hetkel taas iseennast leidnud ja õnnelikud,” rääkis Kimmel.

Ta rõhutas, et “Meie inimestest” peaks tulema positiivne sari, mis süstib inimestesse positiivsust ja usku, et kõikide asjadega on võimalik hakkama saada ja raskeimatestki olukordadest välja tulla.

“Tahaksime näidata, et kui on ikka nii pime, et enam ühtegi valguskiirekest ei ole, et ka siis võib juba homme minna paremaks,” võttis Kimmel teema kokku.

Võttegruppi kuulusid veel režissöör Rahel Selge, operaator Tarmo Korol, helimees Ergo Teekivi, valgustaja Silver Siibak ja autojuht Heikki Leemet.

Tuulise mere ääres
Ilmataat laupäeva hommikul Triigi lahe ääres kaamerat üles seadvat võttegruppi ei hellita, on pilvine ja tuuline.
“Tule jaluta mööda randa,” saab Seila režissöörilt juhtnöörid ja hakkab astuma.
“Me tahame ka emaga kaasa minna,” mangub kaks mudilast, kelle abi selles saatelõigus siiski ei vajata.
Et saade esimese korraga filmilindile saaks, otsustab Tiina Kimmel lastega mängida – aga mida?
“Mängime peitust, sa võid lugeda,” kõlab rõõmus ettepanek. Mõne aja pärast võibki metsast kuulda peitusemängule viitavaid elevaid kilkeid.

Print Friendly, PDF & Email