Referendum Kreekas oleks valuline ja riskantne, aga vajalik ettevõtmine

Referendum Kreekas oleks valuline ja riskantne, aga vajalik ettevõtmine

RIIGIMEHELIK KÄITUMINE: Kreeka peaminister Geórgios Papandréou tegi väärika sammu, kui kuulutas nädala alguses välja rahvahääletuse. Eile pärastlõunal ei olnud aga veel selge, kas tal jätkus meelekindlust, et seista vastu Angela Merkeli ja teiste Euroopa suurriikide liidrite survele.

Nädala alguses teatas Kreeka peaminister, et kavatseb Euroopa Liidu päästepaketi ja edasise kokkuhoiukava rahvahääletusele panna. Kui rahvahääletus tõepoolest toimub, on see seotud riskidega, aga samas hädavajalik samm.

Tõsi, eile meie lehe maailmakülje trükkimineku ajaks ei olnud veel selge, kas rahvahääletus ikkagi toimub või ei. Kindel on aga, et samm, mille Kreeka peaminister astus, oli julge ja eelkõige oli see väljakutse neile, kellele meeldib nn demokraatlikest väärtustest vaid teleekraanidel heietada.

Geórgios Papandréou esialgne otsus panna Kreekale mõeldud Euroopa Liidu päästepakett rahvahääletusele oli ootamatus nii poliitikutele kui ka kogu rahandusmaailmale.

Börsidel järgnes kohe langus, pankade autoriteet lõi kõikuma ja euro kurss maailma teiste valuutade suhtes hakkas langema.

Olulisem küsimus on aga, et kas see mitmete tippkohtumiste tagajärjel ja nii suure vaevaga välja töötatud abinõude süsteem Kreeka majanduse päästmiseks jookseb tõepoolest liiva. Kui palju jõudu ja energiat selleks kõigeks kulutati, kui palju uneta öid tuli üle elada! Ja mida teeb Kreeka valitsusjuht?!

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email