Angla hingedepäevakontserdil sai kuulda haruldast harmooniumi

Angla hingedepäevakontserdil sai kuulda haruldast harmooniumi

LAULAVAD END PUBLIKU SÜDAMEISSE: Vasakul pärandkuultuurikeskuse perenaine Anu Noor, pagar Raul Simon, keraamik Risto Ränk ja Leisi keskkooli muusikaõpetaja Tiina Oks.
Foto: Ivika Laanet

Eelmise pühapäeva sombusel ja vihmasel õhtupoolikul säras Angla pärandkultuurikeskus kutsuvalt tuledes. Ajalooliseks tegi hingedepäevakontserdi aga lisaks esmakordselt üles astunud Angla perekvartetile ka paar kuud tagasi muretsetud ja tol õhtul esmakordselt mängitud Saaremaal ainus harmoonium.

“Hingedeaeg on juba väga vana traditsioon, aastast 998 ning selle tõi meile katoliku kirik,” ütles kontserdikülastajaid tervitades Alver Sagur, Angla tuulikumäe arendaja, lisades, et hingedeaeg jõudiski tavainimese kalendrisse kirikukalendri kaudu.

Nädal pärast mihklipäeva alanud ja nädal enne mardipäeva lõppenud hingedeaja üks tähtsamaid tegevusi oli vanasti leivaküpsetamine.

“Leib küpsetati valmis ja aurav leib pandi trepile. Kui hinged läksid, said nad selle kaasa võtta,” teadis Sagur.

Nii talitati nüüd ka pärandkultuurikeskuses. Sealne pagar Raul Simon pani enne kontserdi algust ahju leiva, mida pärast kontserti koos Angla oma ürdivõiga ka maitsti.

Anglas keraamikuna töötav Risto Ränk laulis aga imeilusaid südamlikke laule ja maja perenaine Anu Noor luges ette mõtisklusi hingedeajast. Leisi keskkooli muusikaõpetaja Tiina Oks mängis harmooniumi.

Üllatusena tuli see, et kui oli teada, et keraamik Risto Ränk väga hästi laulab ja kitarri mängib, selgus nüüd, et ka pagar Raul Simon on väga musikaalne – hea lauluhääle ja kitarrimänguoskusega.

“Mulle meeldib see, et meie majas on nii palju andekaid inimesi,” rõõmustas ka Sagur, kinnitades pärast kontserti, et sellised üritused annavad hingele kosutust. “Kui ei paista taevas päike, siis särab see sinu hinges,” mõtiskles Sagur, lisades, et tema meelest oli selline kodune üritus.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email