Saaremaa Golfi müük nurjus (13)

Saaremaa Golfi müük nurjus

KEEGI EI TAHA: Saaremaa golfifirma ostmisest huvitunud isikud kadusid kui nõiaväel.
Foto. Raul Vinni

Enampakkumisele pandud AS-i Saaremaa Golf (SG) aktsiate müügile ei ilmunud mitte ühtegi tahtjat, mistõttu linn peab arvatavasti firma ülalpidamist sadade tuhandete eurodega jätkama.

Suure kära saatel esmalt otsustuskorras müüa soovitud ja seejärel enampakkumisele pandud 735 Kuressaare linnale kuuluva aktsia ehk 66,1% SG osaluse ostmise vastu ei ilmutanud keegi isegi huvi. Enne müükipanekut oli aktsiate “kindlaid ostjaid” seevastu rohkem kui üks.

Linnapea: meil oli õigus

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu tunnistas eile, et tähtajaks ei tulnud tõepoolest ühtegi soovijat ega olnud ka huvilisi. Mäetalu sõnul tõestab see, et linnavalitsus oli ikkagi õigel teel, kui tahtis algselt müüa SG aktsiad otse firma nõukogu esimehe Jüri Tiituse ettevõttele.

Kuressaare linnavolikogu rahanduskomisjoni esimees Tiit Sarapuu oli linnapeaga sama meelt: “Ei oleks pidanud alluma meedia ja opositsiooni survele ja oleks tulnud see otsustuskorras müük ära teha. Siis oleks meid muidugi ilmselt maapõhja tambitud, aga probleemist oleks linn lahti saanud,” rääkis Sarapuu.

Nüüd polevat ilmselt muud võimalust, kui tuleb hakata niigi pingelisest linnaeelarvest raha leida ka golfifirma elushoidmiseks ja ostjaid edasi otsida.

Kuhu ostjad kadusid?

Kuressaare linnavalitsuse plaan müüa osalus otsustuskorras Jüri Tiitusele kuuluvale Mertiina Vara OÜ-le pani välja ilmuma ka teisi huvilisi, kes nüüd enam huvi ei näidanud. Oma ametliku pakkumise tegi juba volikogu otsustusprotsessi ajal golfiväljaku klubihoone omanikule Arti Arakasele kuuluv Ingmar Trade OÜ, räägiti ka tuntud golfiärimehe Mait
Schmidti huvist.

Ingmar Trade’i omanik Arti Arakas ütles, et ehkki ka nemad linna aktsiate ostmise vastu esialgu huvi üles näitasid, jäeti pakkumine lõpuks tegemata, sest “müüja poolt antud informatsioon ei olnud ostupakkumise tegemiseks piisav”.

Jõelähtmel asuva Estonian Golf and Country Club’i esindaja Mait Schmidt tõdes, et ainult väljakut ilma hooneta osta pole mõtet. “Terviku puhul ma näeksin võimalust, kuidas seda tööle panna,” ütles Schmidt.

OÜ Mertiina esindaja ja Saaremaa Golfi AS-i nõukogu esimees Jüri Tiitus ütles, et ei teinud linna aktsiapaki ostmiseks uut pakkumist. “Meie pakkumine kehtis teatud kuupäevani,” sõnas Tiitus.

Linn müüs golfiaktsiaid tervikpaketina 10 eurot aktsia eest, lisaks pidi ostja tasuma ka 420 000 euro suuruse Kuressaare poolt SG-le antud arvelduskrediidi.

Vandenõu pankroti nimel

Saarte Häälele on räägitud, et otsustuskorras müügi läbikukutamine opositsiooni poolt ja enampakkumise nurjumise peale väljaminek on vaid vahendiks, et firma pankrotti viia.

Üks anonüümsust palunud allikas, kes saab otsustamistel kaasa rääkida, nimetas aktsiate enampakkumisele suunamise eest võidelnud linnavolinikku Aivar Arut suisa Arti Araka tankistiks.

Viimasel kui golfihoone omanikul oleks vahest ainsana huvi pankrotipesast firma osta. Selleks oligi vaja leida “linnarahva huvide” eest seisnud volinik, kes vajalikul kohal häält tõstaks.

Saarte Häälega vestelnud Aivar Aru pahvatas säärase konstruktsiooni peale naerma. “Eks neil (otsustajatel – R. V.) ole vaja kedagi ju materdada, kuna asi läbi kukkus,” ütles ta. Oma sõnul usub ta jätkuvalt, et golfiettevõte on perspektiivikas. Kuid seda vaid siis, kui linn müüks väljakut ja hooneid tervikuna.

Aru kinnitusel oleks linn pidanud aktiivsem olema, mitte ootama, et keegi tuleb ostma kehvas seisus firmat, kus pole tänase seisuga isegi mitte enam juhatust. Ainus juhatuse liige Torel Neider lahkus töölt eelmisel kuul.

Print Friendly, PDF & Email