Järgmisel aastal pinnatakse kümmekond kilomeetrit teid (2)

Maanteeamet kavatseb järgmisel aastal viia Saare maakonnas tolmuvaba katte alla umbes 12 kilomeetrit kruusateid, mis on vähem kui mitmel varasemal aastal.

Maanteeameti Lääne regiooni direktor Enn Raadik ütles, et kindlasti läheb mustkatte alla Liiva ja Nõmmküla vahelise tee umbes 4 km pikkune lõik, mis ulatub Liivalt Kapi külani. Täispikkuses peaks Liiva–Nõmmküla tee saama tolmuvaba katte mõnel järgmisel aastal, mil ühtlasi pigitatakse Muhu põhjaringil teelõik Nõmmkülast Üügu pangani.

“Et kui turismibussid tulevad, siis nad saavad minna Liivalt ja puhta bussiga Üügu pangal ära käia ning võtta sealt suuna Viira peale ja sõita edasi Saaremaale,” selgitas Enn Raadik.

Muhu valla plaani teha lähima viie aasta jooksul tervikuna tolmuvabaks Muhu põhja- ja lõunaring, ei pea Enn Raadik tõenäoliseks. “Vähemalt lähima 3–4 aasta perspektiivis pole meil terve põhjaringi kordategemiseks lihtsalt raha, 7–8 km jääb seal praegu veel katmata,” sõnas regiooni direktor. Muhu lõunaringi mustkatte alla maanteeamet praegu ei plaani. Pädastest Liivale katte panemiseks teemeistritel praegu raha puudub.

Saaremaal saab järgmisel aastal mustkatte 6–7 km kruusateid, millest 3,3 km on Valjala–Kallemäe tee tänavu alanud pindamistööde lõpetuseks Jursi–Kallemäe lõigul. “Ühe pisikese lõigu vaatame ilmselt ka Salme kandist,” ütles Enn Raadik.

Raadiku sõnul kuulub Saaremaa tolmuvabade teede ehituse poolest Eesti paremate maakondade hulka. Samas valmistas Raadikule tema sõnul pettumuse teemeeste sarjamine seoses Nasva küla läbiva maantee rekonstrueerimisega, eriti pidades silmas korralikku lõpptulemust. “Ma olen 1975. aastast teedeehituses, aga nii rasket kontingenti kui tänavu aasta Nasva vahel, pole mul varem olnud,” tõdes Enn Raadik.

Print Friendly, PDF & Email