Ametikooli õppurid said üleriigilisel kutsevõistlusel teise koha (3)

Ametikooli õppurid said üleriigilisel kutsevõistlusel teise koha

TUBLID SAARLASED: Esiplaanil vasakul Kuressaare ametikooli pagaripoisid Martin Vaher ja Erik Täks Tallinnas võistlemas.
Foto: Taavi Tuisk

Kuressaare ametikooli õpilased, Kihelkonna vallast pärit poisid Erik Täks ja Martin Vaher saavutasid Tallinnas üleriigilisel noorte pagarite kutsevõistlusel “Noor pagar 2011” teise koha. Evelin Ütt-Ütti sai “Noore teenindaja 2011” võistlusel samuti teise koha.

“Ütleme nii, et konkurents oli päris tugev,” sõnas ametikooli pagar-kondiitri eriala kolmanda kursuse õpilane Erik Täks. Ta lisas, et võidetud teine koht tuli neile pigem üllatusena.

“Kui nägime, mida teised teevad, siis oli küll tunne, et appi-appi, päris tihe konkurents on, ja lootsime tulla vahest esimese viie hulka, aga teine koht – see oli küll üllatus,” rääkis Täks, kes algul alustas ametikoolis õpinguid hoopis paadiehituse erialal, kuid siis otsustas pagar-kondiitriks õppida.

Õpilasi võistluseks ette valmistanud kutseõpetaja Helgi Vait ütles Kadi raadio “Keskpäeva” saates, et poisid olid väga tublid ja enesekindlad.
“Meil on väga hea meel nende saavutuse üle. Tegelikult olime pikalt ette valmistanud ning sisetunne oli, et esimese kolme hulka peaks tulema,” rääkis Vait.

Kutseõpetaja sõnul oli võistlus väga tasavägine. Vait tõdes, et poiste väga hea tulemus annab jõudu ja innustust edasi töötada. “Arvan, et see on ka suur pluss õpilastele, kui nad edasipidi tahavad paremaid töökohti saada,” tähendas ta.

Kuressaare ametikooli toitlustuse juhtõpetaja Õile Aaviku sõnul näitab see, et ametikooli pagarid-kondiitrid juba teist aastat järjest üleriigilisel tasemel ja erinevate žüriide ees nii edukalt esinevad, kooli pagariõpetuse väga head taset. “Õpetaja Helgi Vait on teinud väga head tööd,” kinnitas ta.

Selle aasta võistluse teema oli kodutööna valminud pagaritoode “Rukkileib – Eesti visiitkaart”. Kohapeal tuli küpsetada 20 pärmitaignast magusat rullsaia. Erik Täks ja Martin Vaher küpsetasid mandli-pohlarulle.

Tulemusi hindas kolmeliikmeline žürii. Konkursil osales 8 võistkonda. Hinnati meisterlikkust, meeskonnatööd, tehnoloogilisi oskusi, võistlustööde välimust, maitseomadusi jne.

Kui “Noore pagari” konkurss kestis ühe päeva, siis Kuressaare ametikooli teeninduseriala kolmel õpilasel Evelin Ütt-Üttil, Helean Tähel ja Kaspar Üprausel tuli parima noore teenindaja tiitli nimel võistelda kaks päeva. “Raske töö ja pingutuse vili ning muidugi huvi, mis õpilasel on,” tunnustas ametikooli toitlustusõpetaja Ülle Tamsalu.

Tema sõnul tuli võistlejatel esimesel päeval vastata 20 küsimusele, voltida kolme minutiga viis õhtusöögisalvrätikut, tunda veinietiketti ja töövahendeid ning valmistada kohvi. Teisel päeval tuli katta laud kahele kliendile, serveerida püreesuppi ning flambeerida (leegitada) pirni. “Noore pagari” ja “Noore teenindaja” võistlus korraldati Tallinnas toimuva Toidumessi 2011 raames.

Print Friendly, PDF & Email