Politsei- ja päästemaja sai nurgakivi (1)

Politsei- ja päästemaja sai nurgakivi

TULEVASTELE PÕLVEDELE: Et arheoloogidel kauges tulevikus midagi leida oleks, pandi silindrisse kingitusi, mõlemad Saare maakonna päevalehed, hoone kaart. Päästekomando logoga tass ei tahtnud aga kuidagi silindrisse mahtuda ja Kuressaare komando pealik Arne Kana tegi teiste soovitusel tassi kõrva võrra väiksemaks. Vasakul Fund Ehituse juhatuse liige Heiki Rump.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare politsei- ja päästemaja septembris alanud ehitustööd on jõudnud nii kaugele, et eile paigaldati pidulikult maja nurgakivi.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, on hoone valmis järgmiseks sügiseks. “Mine tea, kas me täna oleksime siin nurgakivi panekul või uue hoone ehitusel seisnud, kui olemasolevat hoonet ei oleks 2007. aastal ümber lükatud,” märkis siseministeeriumi esindaja Lauri Preiman.

Preiman ütles, et esimesi märke uue hoone vajadusest oli juba 90-ndate lõpus ja uue hoone projekt läks käima juba aastal 2007. Kuna riigi majanduslik olukord ja eelarve sattusid aga keerulisse seisu, tuli projekt mõneks aastaks peatada.

Päästeameti peadirektori asetäitja Ain Karafini sõnul on maja ehitamine eestlaste jaoks sümboolne ja kui maja on valmis ehitatud, siis on elu õigesti elatud. ”Eriti sümboolne on maja ehitamine nendele inimestele, kes teistele õnnetuste puhul appi lähevad,” märkis Karafin.

Peadirektori asetäitja selgitas, et uue päästemaja ehitus ei võta Saaremaa päästjatelt ära tegevusraha, sest need on täiesti erinevad asjad. Riigi Kinnisvara juht Jaak Saarniit lubas, et ehitus saab valmis kindlasti nii, nagu Fund Ehitus lubanud – järgmise aasta augustis-septembris.

Tervitussõnad ütlesid ka Fund Ehituse juhatuse liige Heiki Rump, Lääne politseiprefekt Priit Suve, Saare maavanem Kaido Kaasik ja Kuressaare linnapea Mati Mäetalu.

Print Friendly, PDF & Email