Saaremaa kadakasiirup on enimmüüdud uudistoode

Saaremaa kadakasiirup on enimmüüdud uudistoode

 

“Oleme kindlust saanud, et meie tee on õige ja kindlasti kuulete meist veel ja veel,” lubavad Leedri küla siirupiemandad, kelle valmistatud Saaremaa kadakasiirup on saavutanud korraliku müügiedu.

Suvel turule tulnud kadakasiirupi tootmiseks loodud A-Orbu OÜ esindaja Liisi Kuivjõgi ütles, et siirupi läbimüük on läinud oodatust paremini. “Toode on hästi vastu võetud ja on andnud meile innustust edasi tegutseda,” lausus ettevõtja.

Esimesena võttis Leedri küla kadakatelt korjatud võrsetest valmistatud siirupi müüki Saarte Sahver, kus see oli sel suvel ka enimmüüdud toode. Väga hästi on siirup müügiks läinud Lümandas asuvas käsitööpoes ja Good Kaarma kingi- ja talupoes. Kokku müüakse siirupit Saaremaal ligemale kümnes poes, söögikohas ja majutusettevõttes. Väljaspool Saaremaad saab siirupit osta Eesti mahe- ja väiketootjate kaupu pakkuvast talupoest, mis asub Haabersti Rimis, ja Bosse lemmikloomapoes Tallinnas.

Siirupit on müüdud laatadel nii oma saarel kui ka mandril ja saadud palju positiivset vastukaja, silma jääb vanaaegne pudel ja etiketikujundus. Julgemalt ostavad kadakasiirupit näiteks venelastest kliendid. Nii mõnigi inimene on aga imestanud, et kadakast tehtud siirup ei maitsegi mõru. “Palju osteti just sellepärast, et saaremaine suveniir ja kingituseks lähedastele,” rääkis Liisi Kuivjõgi.

Tervisele kasulikku kadakasiirupit kasutatakse toidus mee ja vahtrasiirupi asemel, seda võib panna kohvi või tee sisse.

Saaremaa arenduskeskuse juhataja Piret Pihel ütles Saarte Häälele, et Saaremaa kadakasiirupit võib pidada kõige edukamaks selle aasta nišitooteks maakonnas. “Saaremaa kadakasiirup on väga unikaalne ja iseloomuga toode, mis promob kogu Saaremaad,” märkis Pihel, kelle sõnul on Saaremaa arenduskeskus ostnud kadakasiirupit päris palju oma klientidele kingituseks või suveniiriks. Samas on arenduskeskus siirupi valmistajaid toote väljaarendamise perioodil ka üsna palju nõustanud.

Pireti Piheli sõnul ei saanud kadakasiirup Saaremaa suveniiri konkursil kahetsusväärsel kombel piisavat tunnustust. Põhjuseks oli siin ilmselt asjaolu, et toode polnud konkursi ajaks saanud veel õiget pudelit, tootearenduslik töö jätkus pärast konkurssi.

Lisaks kadakasiirupile väärib sel aastal turule tulnud toodetest esiletõstmist Riine Sooääre keraamika, mis sai tunnustuse ka Saaremaa suveniiri konkursil. “Eelkõige meeldib mulle lestakujutisega kaunistatud pann, mis on väga leidlik ja millel on väga ilus lugu Saaremaa kohta jutustada,” lausus Pihel. Hästi müübivad ka Sooääre valmistatud seebialused ja hambaharjatopsid. Suurte ettevõtete toodangust nimetas Pihel Saaremaa piimatööstuse Old Saare juustu, mis on samuti selgelt märgiline toode.

Print Friendly, PDF & Email