Põllumehed: niitmise toetus takistab tegevuse laiendamist (4)

Võrumaa põllumehed ründasid kohtumisel põllumajandusministrit murega, et paljud maaomanikud ei taha enam põllumehele vajalikku maad rendile anda, kuna toetused niitmise eest on suuremad kui tõsise põllumehe võime sama maa eest renti maksta.

See takistab põllumehi tegevust laiendamast, samal ajal kui paljud maaomanikud lasevad toetuse tingimuste täitmiseks oma maa pealt suurema heina lihtsalt maha niita ja purustada.

Probleem on eriti terav seetõttu, et üle poole Eesti põllumajanduses kasutusel olevast maast on rendimaa, kirjutab Postimees. Jaagumäe talu peremees Mart Timmi ütles, et sellisel põllumaa kui ressursi raiskamisel pole mingit pistmist põllumajandustoetuste üldise eesmärgiga muuta toit tarbijale kättesaadavamaks ja nii võiks sellise toetuse ümber nimetada põllumajandusliku maa kinnisvaratoetuseks. Timmi sõnul on tal endal põld, mis on kunstlikult kaheks jagatud, ühelt poolelt saab tema viis tonni vilja, teisel poolel võtab omanik välja hooldustoetust, toetuse määr on mõlemal sama.

Minister Helir-Valdor Seeder möönis, et olukord ei ole kindlasti mõistlik, aga ühtegi kiiret lahendust tema sõnul ei paista.

ERR Uudised

Print Friendly, PDF & Email