Tagasi Saaremaal, päriselu elades (2)

Tagasi Saaremaal, päriselu elades

Foto: Kalmer Saar

Arendusjuht. Huvijuht. Direktor. Dirigent. Diskor. Lehmakommionu. Muusik. Osakonnajuhataja. Projektijuht. Tegevjuht. Kõik see kokku on Martti Nõu. Tumedapäine noor mees sädemega silmis – teate ju küll?

Möödunud aasta septembris Orissaare muusikakooli direktoriks valitud Martti Nõu võtab oma esimese koolijuhiaasta kindlalt kokku: “Väga rahul. Olen hakkama saanud, muidugi on Liivi (Liivi Tamm, endine juhataja – toim) mind palju aidanud, tema 20-aastane kogemus on suur. Praegu ma hakkan vaikselt ise ka orienteeruma, et vaadata, kuidas nendes raamides oma ideid ellu viima hakata ja käima panna.”

Loortse-Andruse talu Kalma külas on Martti lapsepõlvekodu. Nüüd on ta seal tagasi, seltsiks abikaasa Merilin, sügisel Orissaares kooliteed alustanud tütar Karolina, äsja aastaseks saanud poeg Mihkel ja kohanemisraskustega linna-leidkass. Ning ema ja memm.

“Saaremaale kolimise plaan oli meil ammu, direktoriks saamine lihtsalt kiirendas seda. Algul oli mõte, et saame vanemaks, lapsed suured – siis lähme maale ja algab see päris elu,” naerab Martti nii, et muusikakooli seinad kajavad.

“Aga kui see on see, mida me tahame ja mida ideaalina ette kujutame, miks siis rapsida linnas, võiks ju kohe päriselu elama hakata? Eks see nõuab oma mõtlemise ja suhtumise painutamist. Ma usun, et kui mingi asi tuleb, siis ta tuleb eesmärgiga. Ei ole mõtet takistada, kui mõni asi muutub. Ju siis peab.”

Lasnamäel elanud Merilin ja Saaremaalt tulnud Martti kohtusid Otsa-koolis õppides ja kokku nad jäidki. Edasi viis tee mõlemaid Eesti muusikaakadeemiasse. “Juba selle pärast oli kasulik trombooni õppida, et tänu sellele me kokku saimegi,” muigab Martti. Tema teinepool, ametilt koorijuht, on sellest sügisest samuti Orissaare muusikakooli õpetajate nimekirjas, pisike Mihkel jääb tundide ajaks enamasti isa hoida.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email