Pöide spordiselts parandab suusaradade kvaliteeti (5)

Pöide spordiselts taotles tänavu suvel Leader-programmilt toetust, et osta Ida-Saaremaa ja Muhu suusaradade rajamiseks ja kvaliteetsemaks hooldamiseks vajalikke seadmeid ja masinaid – mootorsaan ja rajapress koos transportimiseks vajaliku haagisega.

“Kvaliteetse suusaraja vormimine on siiani nõudnud ebamõistlikult pikaajalist tööd, aga sellele vaatamata oleme koos Pöide  ja Orissaare vallavalitsuse ning paljude sponsorite ja vabatahtlike kaasalööjatega suutnud kahel viimasel aastal läbi viia Pöide–Orissaare suusamaratoni ning hoidnud Pöide terviseraja suusarajad kasutatavad pea kogu talve,” lausus Pöide vallavanem Jüri Linde.

Ta lisas, et raja kvaliteedi tõstmine innustab suuskadele veelgi enam huvilisi ja aitab kaasa suusaspordi propageerimisele. “Uut tehnikat saab kasutada lisaks Pöide suusaradadele ka naabervaldades,” märkis Linde.

Projekti maksumus on 27 540,4 eurot, toetussumma suurus on 20 090 eurot ning ülejäänud raha tuleb endal leida. “Ja kui kõik hästi läheb, siis on rajatehnika selleks talveks, ehk juba selle aasta lõpuks kohal,” ütles Jüri Linde, kelle sõnul käib praegu nädalavahetustel usin matkaraja puhastamine, et juhul kui ikka lund piisavalt tuleb, saaks taas Pöide–Orissaare suusamaratoni korraldada.

MTÜ Pöide Spordiselts on mittetulundusühinguna tegutsev vabatahtlik ühendus, mis alustas tegevust 2005. aastal. Seltsi eesmärk on spordiga tegelejate ja huviliste ühendamine, tingimuste loomine spordiharrastuse järjepidevuse kindlustamiseks ja elanikkonna tervise tugevdamiseks ning vaba aja sisustamine sportliku tegevusega.

Print Friendly, PDF & Email