Saarlane tõi vabavõitluselt võidu (6)

Saarlane tõi vabavõitluselt võidu

VÕIT: Kohtunik on tõstnud Lauri Mägi käe, märkimaks võitu leedulase Arunas Jurgelenase üle.
Foto: Erakogu

Saaremaa vabavõitluse klubi võistleja Lauri Mägi pääses esmakordselt Raju sportliku vabavõitluse peaüritusele, kus ta lahkus puurist võiduga leedulase üle.

Tartus laupäeval toimunud Eesti vabavõitluse tippsarja järjekordne üritus Raju 8 oli Kuressaare vabavõitluse klubi jaoks märgilise tähendusega. Kui neli klubiliiget võistles amatöörüritusel, siis nende treener Lauri Mägi pääses ka õhtusele põhiüritusele.

Päevasel amatöörüritusel võistlesid Kaspar Kallas, Tõnis Maipuu, Artjom Zaitsenko ja Märten Nurm. Lauri Mägi ütles, et tema läks õhtusel üritusel kokku leedulase Arunas Jurgelenasega. ”Suutsin vastase üle igas raundis domineerida mahaviimiste ja püstilöömisega. Esimese raundi lõpus ohustas leedukas mind küll käelukuga, aga suutsin sellest välja tulla ja võitsin matši kohtunike ühehäälse otsusega,” kirjeldas Mägi võistluste käiku.
Amatöörvõistlusel osalenud Kaspar Kallas ja Tõnis Maipuu kaotasid aga juba esimeses raundis. ”Kaspar käeluku ja Tõnis kägistusega,” ütles Mägi, lisades, et mõlemale sportlasele maksis kätte üks eksimus. ”Vabavõitlus on väga tehniline ala ning piisab ühest eksimusest, et matš kaotada. Kahjuks seekord nii ka läks.”

Zaitsenko pidi Mägi sõnul leppima viigiga. ”Ta on vabavõitlust tõsiselt treeninud ainult mõned kuud. Artjom tegi väga hea matši, pidades kinni strateegiast, mille olime eelnevalt paika pannud. Artjom näitas ilusat püstiliikumist ja löömist ning suutis teise raundi lõpus vastase korra ka maha viia. Matš oli tasavägine ja kohtunike otsuseks oli viik,” hindas treener Zaitsenko esinemist.

Viimasena võistlenud Märten Nurm suutis treeneri sõnul tänu oma poksijataustale vastasele erinevate löögikombinatsioonidega palju pahandust tekitada, lüües vastase ka nokdauni. Sooritatud käelukk tõi Nurmele võidu.

”Märten tegi väga tugeva esituse ja jäi sellega silma ka Raju peakorraldajale Ott Tõnissaarele. Arvan, et varsti võib seda meest näha võistlemas ka õhtusel üritusel,” lausus Mägi. Järgmine Raju toimub tuleva aasta aprillis ning Lauri Mägi sõnul üritavad saarlased kindlasti osaleda.

Print Friendly, PDF & Email