Noored muusikud remontisid endale ägeda prooviruumi (3)

Noored muusikud remontisid endale ägeda prooviruumi

TÖÖHOOS: Vasakult Karl Ottokar, Lauri ja Kristjan Põld, Taavo Roos ja Jüri Põld.
Foto: Egon Ligi

“Nüüd on hoopis parem tunne proove teha,” ütles Lauri Põld ansamblist The Werg, kui kuus poissi erinevatest noortebändidest Kuressaare noorte huvikeskuse bändiruumile viimast lihvi andsid.

Veel eile käis Kuressaare noorte Kitsa tänava huvikeskuses vilgas tegevus. Bändiruumi remontisid noored muusikahuvilised oma vabast ajast ja tahtest. Põhjust selleks andis ka käimasolev vabatahtlikkuse nädal.

Raha ehitusmaterjali ostmiseks saadi projektikonkursilt “Homne vabatahtlik”. Muide, Kuressaare noorte huvikeskuse projekt “Homme algab täna” oli ka ainuke projekt, mis Saaremaalt selle konkursi raames raha sai.

“See on väga hea, et see rahastus tuli. Kui oleksime eelarvele lootnud, oleks see töö tegemata jäänud,” lausus huvikeskuse direktor Aare Martinson, lisades, et tegelikult Kuressaares selliseid ruume polegi, kus noortebändid saaksid harjutamas käia, ning see probleem on väldanud läbi aastate.

Kitsa tänava huvikeskuses on noortebändid harjutamas käinud eelmisest kevadest saadik. “Ühelt poolt oli väga hea, et saime ruumi hubasemaks teha, ning teiselt samas propageerida vabatahtlikku tegevust,” märkis Martinson, kelle sõnul on noortebändide järele nõudlust palju. Bändiruumi remontisid kuue noortebändi liikmed.

Praegu käib huvikeskuse bändiruumis kokkumängu harjutamas kuus kuni seitse noortepunti. Üks kamp pisikesi tüdrukuid on näiteks ukse peale sildi pannud, et otsivad trummipoissi. Ansambel Just in Case vajab aga lauljat.

Just in Case’is mängiv Vilmar Kaal ütles, et ruumi uuendamine on iseenesest väga tore ettevõtmine. “Kui see korralikult püsima jääb ja sellega midagi ei juhtu, siis on see ikka päris mitmeks aastaks,” arvas ta, lisades, et nüüd on ruumi väljanägemine hoopis teine. Kui enne olid seinad heli summutamiseks riidega kaetud ja ruumis hämar, siis nüüd loovad leekpunaseks ja oliivroheliseks värvitud seinad hoopis hubasema tunde.

“Oma äranägemise järgi tehtud asi ja nüüd on siin tunduvalt noortepärasem,” arvas Lauri Põld ansamblist The Werg, lisades, et kuna nüüd on seintele paigaldatud helipeegeldusi ja heli summutavad vahtplastplaadid, on ka helikvaliteet parem.

Eile andsid tänaseks loodetavasti päris valmis ruumile veel viimast lihvi lisaks Laurile ja Vilmarile Jüri Põld The Werg’ist, Taavo Roos Kuressaare kolledžist, kelle bänd on veel nii uus, et nimegi pole, ning Just in Case’i poisid Kristjan Põld ja Karl Ottokar.

Küsimusele, kas uue ilme saanud prooviruumis on plaanis ka kontserte korraldada, vastasid poisid eitavalt, sest see on ju ikkagi prooviruum. Kui ruum päris valmis, siis on plaanis teha pidulik esitlus. Kuidas prooviruumi kasutamisaegu omavahel jagama hakatakse, lepivad bändid omavahel ise kokku.

Projektikonkurss “Volunteer for Tomorrow – homne vabatahtlik” viidi läbi koostöös Sillamäe lastekaitse ühingu, Tallinna spordi- ja noorsooameti, Vaivara vallavalitsuse ja MTÜ-ga Peace Child Eesti. Projekti toetas Euroopa Komisjon.

Print Friendly, PDF & Email