Saaremaa väitlusliikumine sai oma turniiri

Eesti väitlusseltsi ja Kuressaare gümnaasiumi eestvedamisel toimus Kuressaares läinud nädalavahetusel esmakordselt noorte saare väitlejate START-turniir, kus väideldi teemal “Kas Eesti riik peaks lõpetama kultuuri rahastamise?”.

Laupäeval õpetasid Eesti väitlusseltsi staažikad tegijad Siim Ruul ja Siim Vahtrus KG ja Saaremaa ühisgümnaasiumi juba edasijõudnud noori väitlejaid kohtunikutööd tegema ja pühapäeva varahommikul algaski START-turniir. Turniiril osales 8 võistkonda (24 noort väitlejat) ja 7 noort kohtunikku – võrdluseks võib tuua, et ka suurlinnade START-turniirid on sama osalejate arvuga.

START ehk Suur Turniir Algajatele Retoorikaga Tegelejatele on mõeldud väitlejatele, kes varem ühelgi START-il või meistrivõistluste etapil osalenud ei ole.

Turniiri eesmärk on anda olematu või vähese turniirikogemusega väitlejatele võimalus proovida turniiriväitlust toredas ja toetavas õhkkonnas, kus kohtunikud tagasisidet andes teavad ja arvestavad, et väitlejatel pole palju kogemusi, ning kõik vastased, kellega võistkond turniiril väitleb, on samal tasemel.

Lisaks alles alustavatele väitlejatele on START-turniir traditsiooniliselt olnud ka alles alustavatele kohtunikele n-ö lävepakuks hoopis teistsugusesse maailma, kohaks, kus saadakse oma esimesed tuleristsed kohtunikuna. Kuressaares toimus START-turniir esimest korda – Saaremaa väitlusliikumine on viimase aasta jooksul lihtsalt nii suureks kasvanud, et tekkis vajadus oma piirkondliku algajate turniiri järele.

Samal ajal toimus Eesti väitlusseltsi koolitus maakonna õpetajatele, koolitajaks väitlusseltsi president Margo Loor. Õpetajad jälgisid koolituse raames ka turniiri kolmandat vooru.

TULEMUSED
Turniiri parimad spiikerid
I Laura Oolup, KG
II Birigit Verbitski, KG
III Marianne Mitt, SÜG
IV Kai Kreos, KG
V Krete Saak, SÜG
VI Artur Loorpuu, SÜG
VII Kertu Leesmaa, KG

Turniiri parimad võistkonnad
I – võistkond Kriimsilm, SÜG
(Artur Loorpuu, Marianne Mitt, Joosep Hallaste)
II – võistkond BAL, KG
(Laura Oolup, Ain-Joonas Toose, Birgit Verbitski)
III – võistkond KG Koolijuhid, KG
(Kai Kreos, Merilin Nõgu, Kertu Leesmaa)

Marit Tarkin
KG humanitaarosakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email