PÖFF jõuab saarlasteni tänavu Kuressaare Linnateatris

Pimedate Ööde filmifestival, mis on Kuressaares alati sooja vastuvõtu osaliseks saanud, toimub tänavu linnateatri ruumes.

Kuressaare kultuurinõuniku ja PÖFF-i siinse kuraatori Heli Jalakase sõnul võtsid külastajad festivali läinud aastal kuursaalis väga sõbralikult omaks ja see sai suure tähelepanu osaliseks.

“Minu taotlus oli selle mahajäänud paiga taas tähelepanuorbiiti tõmbamine,” ütles Jalakas. Talvise algatuse jätkuks oli ka suvine öökino, mille korraldas Sõpruse kino meeskond, ja nüüd on siis Toomas Leisi eestvedamisel kuursaaliga juba rõõmustavalt laiaulatuslikumad plaanid, tõdes Jalakas.

“Seega saime hea koostöö tulemusena “palli veerema”,” märkis ta ja kinnitas, et tahaks väga töötada samade osapoolte ning ehk ka uute partneritega edasiviivate arengute nimel. 

“Oleksime võinud jätkata sealsamas kuursaalis, kuid täiesti soojustamata ja väga kõrge ruumi gaasipuhuritega kütmine oli kulukas ja keeruline ning ei taganud alati filmivaatamise ajal just kõige mõnusamat saalitemperatuuri,” tõi Heli Jalakas välja ühe põhjuse, miks festival tänavu kuursaalis ei toimu.

Ta lisas, et ka kogu vajalik sisustus ja tehnika tuli täielikult endal kuursaali kohale viia ja üles ehitada, mis omakorda nõudis suurt energiakulu ja täiendavaid rahalisi kulutusi.

Määravaks sai linnateatri kasuks otsustamisel aga teatrimaja tänavune tähtsündmus. “Nimelt tähistame tänavu Kuressaare Eesti Seltsi 125. aastapäeva ja maja 100. aastapäeva,” märkis linna kultuurinõunik. “Kuna seltsimaja ajaloo vältel on majas muu tegevuse kõrval ka filme näidatud, siis tundus igati sobilik selle seose esiletoomine tänases päevas,” tõdes Heli Jalakas.

Seda enam, et Kuressaare Linnateater on näidanud oma majas mitmete aastate jooksul valikut eesti uudisfilmiloomingust ja sekka ka muid valitud filme. “Loodetavasti, kui kõik plaanid sujuvad, võime tulevikus valikfilmide ja filmiprogrammide näitamist seal jätkata,” sõnas ta.

2011. aasta PÖFF vallutab linnateatri neljaks päevaks, 1.–4. detsembrini. Lisaks viiele selle aasta festivalifilmile on Heli Jalakase sõnul plaanis näidata mõnd pärli.

“Pühapäevasele päevale planeerime kindlasti ühe laste- või koguperefilmi,” lisas Jalakas ja möönis samas, et kõik sõltub hetkel esitlusõiguste tingimuste ja Kuressaare võimaluste sobivusest. Kuna Tallinna suure festivali programm on alles koostamisel, siis selguvad Kuressaares näidatavad filmid novembri keskel.

Tulemas on filmiplakatite näitus
Kuressaare kultuurinõuniku Heli Jalakase sõnul on koostamisel ja vormistamisel ka Eesti Film 100 ja PÖFF 2011 Kuressaares raames toimuv Tallinnfilmi filmiplakatite näitus.

Seal saab näha Eesti filmiarhiivist pärinevat 22 originaalplakatit ja 23 digitaalselt töödeldud originaali. “Näituse kuraator olen ma ise ja kujundada aitavad Kuressaare ametikooli õpilased koos õpetajatega,” avaldas Jalakas. Näitus avatakse 1. detsembril vahetult enne PÖFF-i avamist.

Print Friendly, PDF & Email