KOHTUMISED: kolm raamatukogu, kolm Seppa

KOHTUMISED: kolm raamatukogu, kolm Seppa

NII SEE TEENINDAMINE KÄIB: Lahkelt naeratades ulatab Janne Sepp Kai Albertile Stig Larsseni kriminaalromaani “Lohetätoveeringuga tüdruk”. Töö kiire ja korralik.

20.–30. oktoobrini tähistatakse Eestis raamatukogupäevi, mille tunnuslause on “KOHTUME RAAMATUKOGUS!”. Raamatukogupäevade avaüritus toimus 20. oktoobril Paide kultuurikeskuses, eilne päev, s.o 21. oktoober oli kuulutatud ettelugemispäevaks, 23. oktoober on Eesti raamatu päev ja 25. oktoober infokirjaoskuse päev. Nii tasub terve eeloleva nädala oma lähima raamatukogu tegemistel silm peal hoida, sest seal võib toimuda nii mõndagi huvitavat.

Kuidas elab aga üks maaraamatukogu ühel tavalisel argipäeval? Millega tegeleb raamatukoguhoidja siis, kui raamatulaenutajaid parasjagu pole? Kas loeb raamatuid? Sest mis tal muud ikka teha on!

Aga et oma silm on kuningas, vurab Saarte Hääle punane Toyota teisipäeva hommikul Pihtla teed pidi linnast välja. Olime oma esimeseks sihtmärgiks valinud Pihtla raamatukogu, ühe kolmekümnest raamatukogust meie maakonnas.

Küsite, miks? Aga sellepärast, et seal töötab raamatukoguhoidjana Janne Sepp. Nimelt olime eelnevalt kodutööd tehes avastanud, et Sepp on üks kõige levinum perekonnanimi meie maaraamatukogude tublide naiste seas. Peale Pihtla Janne Sepa töötab Saklas Agnessa Sepp ja Laimjalas Aive Sepp. Niisiis otsustasime seekord teha üllatuskülaskäigu kolmele raamatu-Sepale.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email