Kuressaare neiu leiutatud lamp pälvis peaauhinna (7)

Kuressaare neiu leiutatud lamp pälvis peaauhinna

VÕIT TULI ÜLLATUSENA: Kertu Saar on kindel, et lamp leiab tulevikus tema ühikatoas ka rakendust.
Foto: Erki-Heiki Meerits / www.studentdays.ee

Kuressaarest pärit Kertu Saare leiutatud lamp võitis Tartu tudengite sügispäevadel peaauhinna. Parimat leiutist valisid tudengid tänavu esmakordselt ning tualettpaberirullisüdamikest meisterdatud lamp sai züriilt kõige paremad hinded.

”Lihtsalt tuli selline mõte,” ütles leiutiste konkursil peaauhinna saanud Kertu Saar Saarte Häälele, lisades, et kuna tuli midagi kiiresti leiutada, siis tekitasid temas inspiratsiooni just need järele jäänud rullisüdamikud ja üks elektripirn.

”See lamp oli päris kihvt asi, mis võitis,” kiitis uudistesaatele ”Reporter” noore saarlanna leiutist žüriisse kuulunud pärisleiutaja Tanel Linnas Ahhaa keskusest.

Lisaks Kertu lambile olid kolmapäeval Tartus Taskus kolmeliikmelise žürii ees hindamiseks ka pannilabida kaitse nimega ”Pleki blokker”, ”Hull kepp”, torudest tehtud muusikariist ja mini-minigolf.

Iga-aastased kultuuri- ja meelelahutusfestivalid Tartu kevadpäevad ja Tartu sügispäevad koonduvad ühise nimetuse alla Tartu tudengipäevad.
Selle aasta sügisene vaimupuhkus tudengitele ja tartlastele kestab 23. oktoobrini. Varem on festival kutsunud tudengeid sportima, kunsti leidma, väärtustama sõpru ja vaatama endasse. Sel sügisel pööratakse tähelepanu teadusele.

Print Friendly, PDF & Email