Juhtkiri: Aitäh! (1)

Mis muud on Saarte Hääle toimetusel öelda, kui meid on tunnistatud Eesti noortesõbralikemaks meediaväljaandeks. Oleme varemgi saanud tunnustust n-ö tsunftisiseselt, kuid noorsootöötajate tunnustus teeb südame eriliselt soojaks. Seda enam, et meie toetuseks olid käe alla pannud noortega tegelejad üle Saare maakonna. Mitte üks või kaks inimest.

Tänapäeva muutuvas maailmas kuuleme aina tihedamini seda, et noored ei viitsi lugeda. Ei raamatuid ega ka lehti. Paberväljaanne on paljude jaoks väidetavalt juba ajalugu ning internetis on muudki teha kui lehte lugeda. Võtmeküsimus ongi, kuidas meelitada noored lehte lugema. Vastus on lihtne: neist tuleb kirjutada. Ega ilmaasjata öelda, et kõigepealt otsitakse lehest iseennast, sugulast, sõpra ja naabrit. Me oleme püüdnud noortest kirjutada ning igal võimalusel noorte juurde minna. Mitte neid enda juurde oodata.

Just eeltoodud põhjus ongi suurim põhjus rõõmustamiseks. Kui lehtedest saab enamjaolt lugeda “vanemate inimeste” teemasid, siis noorte tunnustus näitab, et oleme suutnud olla meelepärased kogu elukaare pikkuses. Ning lubame, et oleme seda ka edaspidi, hea lugeja. Nüüd, kui lubate, teeksime teile ühe suure tänukummarduse.

Print Friendly, PDF & Email