Raivo Hein püstitab koduõuele tuuliku (6)

Raivo Hein püstitab koduõuele tuuliku

KERKIB: Raivo Heina tuulik saab vundamendi.
Foto: Erakogu

Mustjala vallas maakodu omav ärimees ja Eesti esimeseks kosmoseturistiks pürgiv Raivo Hein paneb oma Selgase külas asuvas talus püsti 10 kW võimsusega tuuliku.

“Otsus tuulik püstitada on puhtalt majanduslik. Elektrihinnad tõusevad järgmise 20 aasta jooksul vähemalt 50%,” ütles Hein. Tema sõnul on tuuliku majandusliku tasuvuse aeg lühenemas ja see saab olema ligikaudu 15–17 aastat. “See on hea investeering, võrreldes raha paigutamisega deposiiti,” arvas ta.

Kuna tuul puhub tema maakodus suurema osa ajast, läheb elekter, mida ta ise ei kasuta, sujuvalt võrku tagasi ja kompenseeritakse. “Olgu selleks siis Fortum, Latvenergo või Eesti Energia. Turg läheb kohe vabaks ja valik on olemas, kellele elekter tagasi müüa,” arutles ta ja lisas, et kui asi korralikult tööle hakkab, mõtleb ta veel mõne tuuliku püstitamisele.

Lisaks investeeringule on 20 meetri kõrgusel tuulikul, mis Heina sõnul tema majapidamise ilusasti ära toidab, veel üks nüanss. “Loodan, et see vähendab minu elektrikatkestusi, mis praegu on küllalt sagedased,” sõnas mees.

Täiskomplektne 10 kW tuuleturbiin maksab 17 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email