Juhtkiri: Kõrgepalgalised ja töötud

Eilses Äripäevas avaldatud andmete põhjal teenis mullu üle 300 000 krooni aastas ehk eurodesse ümber pandult üle 1600 euro kuus 682 saarlast. Küllalt väike arv. Kui siia juurde liita aga ka üle 200 000 kroonise aastapalgaga saarlased, saame kokku juba ligemale viiendiku kogu maakonna maksumaksjatest.

Ent nii 200 000 krooni kui ka 300 000 krooni suurused aastapalgad on enamiku saarlaste jaoks vaid unistus. Tänases lehes ütleb töötukassa Saaremaa osakonna juht Kaie Lepp, et maakonnas on arvel üle 800 töötu. Ehkki töötute arv on võrreldes aasta algusega tublisti langenud, näitab tööpuudus taas tõusutendentsi. On ju suvi ja seega ka hooajatööd seks korraks lõppenud.

Ent ka 800 töötut ei näita veel tegelikku töötute arvu. Kõik ei ole ennast töötukassas arvele võtnud ja kõik ei hakka seda ilmselt kunagi tegema. Sest sellel ei nähta mõtet. On ju ka registreeritud töötute seas pikka aega tööta olnud inimeste osakaal üle 50%. Seega – mida kauem oled olnud tööta, seda vähem lootust teenistust saada on. Eriti kaugemates valdades, kus napib töökohti, aga ka võimalust kodust kaugemal tööl käia. Kui just kodukohast ära ei kolita.

Print Friendly, PDF & Email