Kaido Kaasik: püsiühenduse loomine on üks mu prioriteete (6)

Täna ametisse astuv Saare maavanem Kaido Kaasik ütles intervjuus Kuku raadio hommikuprogrammile “Ärataja”, et püsiühenduse loomine Saare maakonna ja mandri vahel on üks tema töö prioriteete.

Kaasiku sõnul on püsiühenduse loomine saarlaste soov – 70% kohalikest elanikest on uuringute kohaselt püsiühendusega päri, vahendas Maaleht Kaasiku hommikust intervjuud.

Uuringuid, iseäranis keskkonnaalaseid, on vastse maavanema sõnul tehtud seinast seina, aga kahjuks on tulemus venima hakanud. “Teisalt on aga asjakohane ka küsimus, kas kogukond jaksab silda ülal pidada ka olukorras, kus kohalikke elanikke järjest vähemaks jääb,” arutles ta. ”Elanike toetus projektile on siiski olemas, takerdunud on see pigem poliitiliste nüansside taha. Maavanem saab selles küsimuses aga osaleda töögruppides ja teha poliitilist lobbytööd, olla asjaajamisel toeks.”

Transpordiküsimused on vastse Saare maavanema sõnul ka Saaremaa elu peamiseks murekohaks. “Transpordiküsimused, nii praami- bussi- kui lennuliiklus, vajavad kindlasti ülevaatamist.” 

 

Print Friendly, PDF & Email