Suri hinnatud naistearst Häli Mets (12)

Eile saadeti Tallinnas viimsele teekonnale Saaremaalt pärit hinnatud naistearst Häli Mets, kes suri 9. oktoobril.

Kuressaarest pärit Häli Metsa tegusamad tööaastad möödusid Ida-Tallinna keskhaiglas, kus ta asus tööle sünnitusmaja valvearst-günekoloogina 1994. aastal. Alates 1995. aastast töötas ta samas sünnitusosakonna juhatajana ja 2003. aastast sünnitusosakonna vanemarstina.

2010. aastal pälvis dr Häli Mets parima arsti tiitli. Ta oli ka lapseootel perede käsiraamatu “Nüüd ma tulen” kaasautor. 1981. aastal Kuressaare gümnaasiumi lõpetanud Häli Metsa tollase klassijuhataja Ester Kuusiku sõnul oli Häli üks kolmest oma klassi kuldmedaliga lõpetanud tüdrukust.

Klassis, kus Häli õppis, oli väga palju tegusaid noori ja korraldati palju üritusi. Silmapaistvalt elurõõmus Häli oli klassis eestvedajate hulgas, samas jäi ta alati kahe jalaga maa peale ega ihanud mingisugust au ega kuulsust, rääkis Ester Kuusik.

Ester Kuusiku jaoks oli Häli Mets üks erilisemaid õpilasi. “Me suhtlesime kõik need aastad pärast tema keskkooli lõpetamist. Häli käis minul külas ja mina käisin temal Tallinnas,” meenutas klassijuhataja.

Ester Kuusik sai hinnatud tohtri hauda viinud rängast haigusest teada viis aastat tagasi. “Häli suhtus sellesse kui paratamatusse ja võttis elult nii palju, kui ta vähegi võis,” lausus Kuusik. “Iga päev tema elus oli täidetud. Augustis oli meil Tehumardil klassikokkutulek ja pärast seda käis ta veel koos sõbrannaga Ameerikas ära.”

Ida-Tallinna keskhaigla kolleegide sõnul tehti tänu Häli Metsale naistekliiniku sünnitusosakonnas palju uuendusi ning sünnitus muutus meditsiinilisest toimingust perekeskseks sündmuseks. Häli Metsa toetus aitas kaasa ämmaemandate iseseisvumisele.

“Ta oli suur võitleja, tugev isiksus ja samas väga hooliv… abivalmis nii patsientide kui oma kolleegide ja sõprade suhtes. Ta oli inimene, kellelt sai alati tuge,” meenutavad teda kolleegid.

Ka Perekooli foorumis avaldati Metsa omastele kaastunnet ning jagati temast mälestusi. Muuhulgas öeldi näiteks, et ta oli “kõige professionaalsem, sõbralikum ja hoolivam naistearst”, lisades, et “ta rikastas paljude elu ning kõikidel naistearstidel on midagi õppida tema positiivsusest”.

Print Friendly, PDF & Email