Juhtkiri: Georg Otsa lummus hakkab kaduma

Eesti taasiseseisvumise järel tundus, et Saaremaa vallutavad soomlased. Nad ostsid siin kokku maid, maju ja kortereid. Ja miks ka mitte, kui siinse kinnisvara sai oma kodumaaga võrreldes kätte võileivahinna eest. Paljud ostsid kortereid ja maju ka lootuses veeta siin oma pensionipõli.

Meie saar ongi mõnus paik vanaduspõlve veetmiseks. On ju siin olemas ka kõik vajalik tervise turgutamiseks – eks rajati siinsed spaadki ju eelkõige välismaalastele mõeldes.

Paraku teeb elu oma korrektiivid. Soomlased, kes aastaid tagasi endale Saaremaale n-ö teise kodu soetasid, on aastatega vanemaks jäänud. Võimalus siin vanaduspõli veeta ei tundugi enam nii ahvatlev, pealegi ei ole elu Eestis enam nii odav kui varem.

Soomlaste müüki pandud kortereid ja maju ei osta aga enam nende kaasmaalased. Noorematel põlvkondadel ei ole seda Georg Otsa lummust, mille “Oh, keeruta-lennuta linalakk neidu” ajel paljud nende vanemad ja vanavanemad meie saarele kippusid. Nemad eelistavad oma puhkust ja vanaduspõlve veeta mõnes soojemas paigas.

Print Friendly, PDF & Email