Muhu pingutab investorite saarele toomise nimel (3)

Muhu vald koondab saarel ettevõtluseks sobivad alad kogumikku, et saarele rohkem investoreid tuleks. Esimeses tutvustavas materjalis on välja toodud viis arendusala ühes kirjelduste ja kaardimaterjaliga.

Tööstuspiirkondadena on Muhus välja arendatud Piiri ja Nõmmküla küla. “Oleme alustanud tööd erinevate infokogumikega, et anda investoritele laiem ülevaade Muhu valla majanduslikust keskkonnast, tänastest ja homsetest võimalustest,” ütles Saarte Häälele Muhu valla arendusnõunik Mihkel Jürisson. 

Tänaseks on vallal tema sõnul olemas kokkuvõte arendusaladest, kus pakkumisi on teinud nii Muhu vald kui ka erasektor. “Mõistagi on investoritele meie poolt ette nähtud mitmesugused soodustused ning pakume omalt poolt konsultatsioone planeeringute läbiviimiseks,” kinnitas Jürisson. 

Lisaks vabade arendusalade tutvustusele peaks arendusnõuniku sõnul varsti valmima ka uurimus Muhu tööealisest elanikkonnast. “Küsitluse kaudu oleme uurinud inimeste väljaõpet, seniseid töökogemusi, eelistatud töökeskkonda ja palju muud,” sõnas Mihkel Jürisson. Kogumik peaks tema sõnul saama teejuhiks Muhu vallas ning tõestama valla valmidust olla abikäeks ja partneriks, mis puutub arendustegevusse.

“Tervikliku infomaterjali koostamine võtab veel üksjagu aega, kuid loodetavasti saab seda laiemalt esitleda järgmise aasta kevadel,” arvas Jürisson. Tõenäoliselt vajab vald ses osas arendusnõuniku hinnangul ka eraldi kampaaniat, et info jõuaks valla kohalikest punktidest kaugemate huvilisteni.

Selle aasta alguses oli Muhus 64 ettevõtet ja viis mittetulundusühingut. Tööjõu nõudluse poolel on hetkel suurim tööandja vald ise, sest valla palgal on umbes 100 töötajat. Ettevõtjate pakutavaid töökohti on Muhus ligikaudu 200. Niisuguseid majanduslikult aktiivseid inimesi, kes tahavad töötada ja on võimelised töötama, on saarel umbes 700. Kokku on Muhus hinnanguliselt 400 töökohta. Töökohti ei jätku aga ligikaudu 300 elanikule.

Lisaks elab nii saarel kui ka ajutiselt väljaspool Muhu valda suur hulk inimesi, kes võimalusel eelistaksid teist tegevusala või tööandjat.

Print Friendly, PDF & Email