Kuressaares sünnib Peopärl – emotsioonidele panustav peosalong (12)

Kuressaares sünnib Peopärl – emotsioonidele panustav peosalong

ISIKUPÄRASED KINGITUSED: Kuigi mõni kinginäidis on salongis juba väljas, võivad inimesed Maria Kaseorule (vasakul) ja Stiina Sevostjanovale täiesti vabalt ka oma mõtted välja pakkuda, et siis teostus koos läbi mõelda.
Foto: Egon Ligi

Südalinnas, otse Saarte Hääle toimetuse kõrvalmajas avab hiljemalt tuleval nädalal uksed üks omapärane salong nimega Peopärl.

Omapärane on salong seetõttu, et koondab kõikvõimalike ürituste korraldusliku poole ühe katuse alla, Stiina Sevostjanova ja Maria Kaseoru kätte. Nõnda et peo tellija ei pea ise mööda ilma ringi jooksma, leidmaks ideid, tellimaks toitlustust, muusikuid, kutseid, hankimaks ruume, ühe sõnaga kõike, mida üheks korralikuks ürituseks vaja. Ja omapärane on salong ka seetõttu, et taolist pole Kuressaares varem olnud.

Peod seinast seina

Kuigi salongi sisse astudes jäävad esimese hooga silma juba korraldatud pulmadekoratsioonid, ei tegele Stiina ja Maria oma kinnitusel sugugi vaid pulmade korraldamisega. See on vaid üks osa kõigest, alustades laste sünnipäevade ja lõpetades firmapidudega.

“Tahame olla need, kes kõik ürituse jaoks vajaliku koondavad enda juurde. Kui inimene tahab, et meie korraldaksime, siis ei pea ta ise mööda linna ringi jooksma, vaid meie teeme selle töö ära,” selgitas Stiina Sevostjanova. Maria Kaseorg lisas, et nemad koondavad nii vahendatava kui ka omapoolse panuse üheks tervikuks.

Kui näiteks toitlustuse ja muusikud otsivad nad vastavalt inimese soovidele mujalt, siis pisidetailid meisterdavad Sevostjanova ja Kaseorg ise. Pisidetailide hulka kuuluvad nii kutsed, lauakaunistused, kaardid kui osalt ka lilleseaded. Aga ka kingitused. Lustakad kinkekarbid, kuhu on peidetud salmikesed ja kingitus, disainib Stiina Sevostjanova ise, lähtudes kujunduses inimesest, kellele kingitus läheb. Seega tasub kingiideid ja kaardikesi salongi otsima minna ka siis, kui pidu tellida pole plaanis, vaid ongi üksnes tahtmine leida isikupärane kink kallile inimesele.

Salongi võivad sisse astuda ka need, kel endal veel mingeid mõtteid polegi, kuidas täpselt oma üritust korraldada. “Vahel inimene ei tulegi niisuguste pisidetailide peale, mis tegelikult annavad peole just omapära ja muudavad selle meeldejäävaks,” oskavad peosalongi pidajad enda kinnitusel inimestele kindlasti abiks olla.

Emotsioone ja õiget õhustikku tagavad detailid ei tähenda Maria Kaseoru sõnul aga sugugi, et kogu üritus läheb tellijale kulukamaks. Kogu korralduslik pool tuleb lihtsalt eelnevalt läbi mõelda, läbi arvutada ja paika panna. Nõnda pole keeruline eelarve piires püsida ning rahakotti jääb pärast ürituse toimumist piisavalt raha elamiseks.

Kuigi salong hetkel ametlikult veel avatud ei ole, ei aeta uksest välja kedagi, kes juba nina ukse vahelt sisse pistnud on, kinnitasid Sevostjanova ja Kaseorg.

Print Friendly, PDF & Email