Bussijuht tahab käima panna Kuressaare–Valga bussiliini (19)

Praegu bussijuhina leiba teeniv Ainar Sirel taotleb liiniluba, et avada veel sel aastal bussiühendus Kuressaare ja Valga vahel.

“Eks peab linnasid ühendama,” ütles uut liini kavandav Ainar Sirel, kes on loonud firma Sirel Reisid OÜ ja soetanud reisijateveoks kaks kasutatud bussi – üks 23- ja teine 17-kohaline.

Sireli sõnul üritab ta palgatöölise staatusest edasi liikuda ja hakata asju ajama oma käe peal. Valga valis ta sihtkohaks seetõttu, et mõttetu on pressida ennast sellisesse kohta, kus bussiliiklus on juba niigi hästi tihe.

Kava kohaselt hakkavad uue liini bussid sõitma esmaspäeval, neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval. Buss väljub Kuressaarest kell 7 ja jõuab Valka kl 12.30. Valgast väljub buss kell 14.30 ja on Kuressaares kell 20.30. Saaremaal sõidaks uue liini buss Laimjala teed, mandril tehakse pärast Pärnut peatused Tihemetsas, Abja-Paluojal, Karksi-Nuias ja Tõrvas. Liini pikkus on 307 kilomeetrit, kuid piletihind pole praegu veel paigas.

Teadaolevalt ei ole Kuressaare ja Valga vahel kunagi bussiliini olnud, küll aga sõitis Valgast läbi aastaid tagasi eksisteerinud Kuressaare–Võru bussiliin.

Saare maavalitsus andis kooskõlastuse liini avamiseks möödunud nädalal, praegu on käsil liiniloa taotlemine majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt.

Print Friendly, PDF & Email