Roomassaare vanurid tahavad tihedamat bussiliiklust (5)

Kuressaare Roomassaare linnaosa eakamad elanikud soovivad tihedamat bussiliiklust, mis võimaldaks neil oma päevaseid asjaajamisi planeerida suurema kindlustundega.

“Tahame, et siin oleks bussiliiklus alates hommikul kella kümnest kuni kella kuueni õhtul iga tunni aja tagant,” ütles Vana-Roomassaare tänaval elav pensionär Kalev Lind.

Juba aasta alguses pöördusid piirkonna elanikud maavalitsuse ja linnavalitsuse poole ettepanekutega muuta bussiliiklust nii, et see annaks inimestele ametiasutuste, kaupluste ja arsti külastamiseks suurema ajavaru. Bussid liiguvad küll hommikul ja õhtul, kuid hõre päevane graafik võimaldas pensionäril linnas asju ajada vaid poole tunni jooksul.

1. märtsist hakkas kesklinnast kell 14.05 väljuv buss (lõpp-peatusega Muratsis) läbi sõitma ka Roomassaare peatusest, kuid pensionäride sõnul pole see piisav. Tahavad ju ka pensionärid külastada erinevaid kaubanduskeskusi ja mitte piirduda vaid kesklinnaga.

“Praegused bussiliinid kesklinna ja Roomassaare vahel pole mõeldud pensionäride, vaid Roomassaares tööl käivate inimeste teenindamiseks,” ütles Roomassaares elav pensionär Sulev Kalm. “Praegu sõidan veel rattaga, aga nii kui lumi maha tuleb, siis ma enam rattaga ei liigu. Möödunud aastal kukkusin libedaga ja käsi sai tõsiselt viga,” rääkis Kalm. Ka Kalev Lind kurtis, et talvel pimedaga on libedatel tänavatel väga raske liikuda.

Saare maavalitsuse ühistranspordi nõunik Taavi Kurisoo ütles, et praegu ei ole maavalitsusel raha, et Kuressaares ükskõik missugusel bussiliinil sõidugraafikut tihendada.

Print Friendly, PDF & Email