Veeprogramm parandas sadade perede elukvaliteeti (2)

Peagi lõpule jõudev hajaasustuse veeprogramm võimaldab Saare maakonnas oma joogivee kvaliteeti parandada pea kolmesajal leibkonnal.

“Praeguse seisuga on meile nelja aasta jooksul laekunud ühtekokku 281 taotlust kogumaksumusega veidi üle 220 000 euro,” rääkis Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna nõunik Anne Jakunin. “Need arvud ei ole aga lõplikud, sest Kihelkonnal ja Laimjalas on veel välja kuulutatud taotluste esitamise järelvoor.”

Käesoleval aastal lõppeva veeprogrammi eesmärk on hajaasustuspiirkonnas elavate inimeste joogivee kvaliteedi parandamine.

“Täielikult jäi seekord veeprogrammist välja vaid Torgu vald ja ei osalenud ka Ruhnu, ehkki viimati nimetatu oleks osaleda võinud, sest vastava garantiikirja me Ruhnu vallavalitsuselt programmi kaasfinantseerimiseks saime,” märkis Jakunin.

Maavalitsuse nõunik ütles, et erinevatel aastatel on aktiivsus olnud erinev ja lõppkokkuvõttes sõltub kõik ikkagi valla võimekusest: “Näiteks Leisist on esitatud palju taotlusi, samuti Kärlalt, Pöidelt, aga ka Laimjalast ja Pihtlast.” Umbes 90 protsenti kõigist taotlusest oli seotud puurkaevude rajamisega.

Mida toob tulevik ja kas järgnevatel aastatel on oodata uue veeprogrammi käivitumist? Sellele küsimusele ei osanud Anne Jakunin praegu veel täpset vastus anda.

Print Friendly, PDF & Email