Ärihoone ümberehituse võidutöö on KLOTS (5)

Ärihoone ümberehituse võidutöö on KLOTS

KLOTS KESET KESKLINNA: Võidutöö valiti konkursi korraldajate kinnitusel välja eelkõige selle funktsionaalsuse põhjal.
Foto: OAAS Arhitektid OÜ

Kuressaare linnavalitsuse korraldatud ideekonkursile, mis korraldati Tallinna tn 14A asuva äri- ja eluhoone, kus asuvad Tiimari, Elektroonika äri ja Grete pood, laienduse rajamiseks, laekus kuus tööd, mida võis linnaarhitekt Hannes Koppeli sõnul funktsionaalsuse järgi jagada kahte gruppi.

Esiteks lahendused, kus äripindadele oli kavandatud laiendus tänava tasapinnal, jagades müügipinna sisemise trepiga kaheks. Teise grupi töödes oli lisanduv pind lahendatud samal tasandil olemasolevaga, müügipinda killustamata.

Arhitektuurivõistlus ei andnud Hannes Koppeli sõnul ühtegi kõikide lähtetingimustega sobinud ja muutmata kujul realiseeritavat arhitektuurset lahendust, mistõttu žürii otsustas hinnata kõiki töid, esitades otsuses väljatoodud puudused ja soovitused edasiseks projekteerimiseks.

Esimese preemia vääriliseks tunnistati töö märgusõnaga “KLOTS”, mille autorid on Ivar Lubjak ja Maria Pukk arhitektuuribüroost OAAS Arhitektid OÜ. Töö on linnaarhitekti sõnul aluseks edasisele projekteerimisele ja leping sõlmitakse võidutöö autoritega.

Võidutöö valiti Koppeli sõnul eelkõige funktsionaalsusest lähtudes, sest äripindade kõrval ei saa unustada ka neljakordse korterelamu kolme trepikoda, millele on vaja ka edaspidi tagada mugav ja loogiline juurdepääs. 

Kas Kuressaarde tuleb tõesti järjekordne must maja, on aga linnaarhitekti sõnul vägagi küsitav. Võistlus oli tema sõnul korraldatud eelkõige Tallinna tänava äärse platvormi äripindade laiendusele sobivaima lahenduse leidmiseks.

“Täpsed lahendused, nüansid ja kompromissid tulemata ei jää ning ma siiralt loodan, et edasise projekteerimise käigus saab võidutööks valitud ideekavand ainult paremaks minna,” avaldas Hannes Koppel Kodukoht Kuressaare blogis.

Teise preemia said konkursil PIN Arhitektid OÜ (Jaan Port, Katrin Kaevats, Neeme Tiimus, Markus Nimik). Kolmanda koha preemia pälvisid Jan Skolimovski, Peeter Loo ja Kaspar Kruuse arhitektuuribüroost KAMP Arhitektid OÜ. Võistluse auhinnafond oli 3000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email