Broneeringute tühistajad jätsid majutajad ralli eel täbarasse seisu (15)

Kui eelnevatel aastatel on Kuressaare ja linna lähiümbruse majutusasutused Saaremaa ralli ajaks rahvast täis olnud, siis sel aastal on vahetult enne ralli algust majutuskohtadest üle käinud broneeringute tühistamiste laine.

Kuressaare turismiinfokeskuse turismispetsialisti Kristina Mägi sõnul on broneeringute tühistamine võrreldes eelnevate aastatega tänavu eriti teravalt silma jäänud. Paar viimast nädalat olid turismiinfokeskusele töörohked, kuna siis oli ralli ajaks majutuse otsijaid ääretult palju. Vabu kohti aga nappis.

Mägi sõnul on nad aastaid mõned nädalad enne ralli toimumist küsinud majutusasutustelt operatiivselt infot vabade tubade olemasolu kohta. Seda selleks, et vastav teave oleks kohe olemas, kui inimesed küsima tulevad, sest väga paljud pöörduvad ses osas just turismiinfokeskuse poole.

“Eelmisel nädalal olid ka üksikud meile teadaolevad vabad kohad juba läinud, mistõttu võtsime ette lauskontrolli,” rääkis Mägi. Turismispetsialistid helistasid läbi Kuressaare ja Kaarma valla majutusasutused ning selgus, et nii linnas kui ka Kaarma vallas leidus majutusasutustes vaid üksikuid vabu tube.

“Vabade kohtade päringuid tuli päeva jooksul mitmeid ning need polnud mitte üksikud inimesed, vaid ikka 8–10 inimest korraga,” oli Mägi sõnul nii suurtele seltskondadele öömaja leida keeruline.

Sel nädalal on keskuse telefon aga punane olnud seetõttu, et majutusasutused annavad teada broneeringute ülesütlejatest. Nii on vabu majutuskohti praegu tunduvalt rohkem kui nende otsijaid.

Broneeringuid tühistavad majutusasutuste andmeil enamasti just ralli ekipaažid. “Saaremaa rallile on tahtjaid alati rohkem olnud, kui starti võetakse. Ju siis on lihtsalt igaks juhuks pandud majutuskohad varem kinni, millest nüüd loobuda tuleb,” nentis Kristina Mägi.

Turismiinfo spetsialisti sõnul jätab selline asi kohalikud majutusasutused omajagu keerulisse seisu, kuna uusi öömajalisi on nii kiiresti juba raskem leida. “Kui suvel poleks väga keeruline inimesi leida, kui broneeringud paar päeva varem tühistatakse, siis praegu on ilmselt juba keeruline kõiki tube uuesti välja müüa,” selgitas ta.

Kuressaare kesklinnas asuva Karmen Majutuse juhataja Kersti Vaga tunnistas, et neile tuli broneeringute üles-ütlemine keset nädalat suure üllatusena, sest leedulased tühistasid ühekorraga kõigi nelja toa broneeringud. “Mitu nädalat ette olid toad kinni pandud ja kui nüüd ise sel nädalal nendega ühendust võtsin ja uurima hakkasin, siis nad teatasid, et neil polegi neid kohti vaja,” rääkis Vaga.

Kummaline on majutuskoha perenaise sõnul just see, et leedulased ei vaevunud ise broneeringute tühistamisest isegi teatama, hoopis tema pidi nendega kontakti võtma.

Kolmapäeval pöördus ka Kersti Vaga turismiinfokeskuse poole, et oma ootamatult vabanenud tubadest teada anda. Nüüdseks on paar uut öömajalist juba leitud ja perenaine on lootusrikas, et ehk mõni rallifänn siiski veel otsib ulualust.

Print Friendly, PDF & Email