200-pealine lehmakari pääses napilt tuleroaks minekust

200-pealine lehmakari pääses napilt tuleroaks minekust

Foto: Päästekeskus

Teisipäeva õhtul süttis ootamatult põlema Orissaare valla Rauni POÜ lehmalauda uste vahel seisnud traktor. 200 lüpsilehma päästis töötajate kiire tegutsemine.

“Tänu inimeste kiirele reageerimisele pääsesime raskest õnnetusest,” tunnistas Rauni POÜ juht Aive Kesküla Saarte Häälele. “Kõik olid õigel ajal õiges kohas ning tänu sellele on lool õnnelik lõpp.” Millest tuli alguse sai, ei oska veel keegi öelda, arvatakse, et põhjuseks võis olla elektrisüsteemi rike.
Õhtul kella üheksa paiku põlema süttinud söödatraktorit märkas öövalvur, kes kutsus päästjad, teavitas ülemusi ja asus kustutama. Appi jõudnud meestel õnnestus põlev traktor laudast välja ajada ja kustutustööd jätkusid õues asfalteeritud platsil. Samal ajal kustutati põlema süttinud uksi. Traktor läheb mahakandmisele.

Aive Kesküla ütles, et uudis mõjus talle šokeerivalt ja õhtupimeduses lauda juurde sõites kartis ta kõige rohkem, et loomad saavad viga. Kodudest aeti välja nii palju ühistu töötajaid kui võimalik, sest keegi ei teadnud, kuidas kõik lõpeb, liiatigi on kõigil veel meeles eelnevatel aastatel teistes maakonna lautades juhtunud rängad tulekahjud.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul olid nad tulekahjust teada saades valmis kõige hullemaks. “Võib öelda, et läks hästi,” sõnas Lindmäe. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult kell 21.47.

Print Friendly, PDF & Email