Tänak jõudis tänu võidule tiitlile lähemale

29. septembrist 2. oktoobrini kestnud Prantsusmaa MM-rallil saavutasid S2000-klassi Ford Fiestaga võistelnud Ott Tänak ja Kuldar Sikk SWRC-arvestuses esikoha.

Ott Tänak ja Kuldar Sikk lõpetasid SWRC-sarja seitsmenda etapi üldarvestuses 11. kohal. SWRC-arvestuses kuulus neile esikoht enam kui kahe ja poole minuti kaugusele jäänud Eyvind Brynildseni ja Timo Alanne ees.

Alates avakatsest oma masinaklassis sõitu juhtima asunud Ott Tänak ütles Vikerraadiole antud intervjuus, et edu sai hoidma hakata laupäeva keskel. “Esimese päeva keskel oli aru saada, et peakonkurent läks välja ja ülejäänud väga konkurentsis ei olnud. Siis läks juba lihtsalt,” kommenteeris Tänak.

Ta lisas, et etteaste Prantsusmaal sujus väga libedalt ja võistluse jooksul mingeid draamasid ei esinenud. Takistuseks ei osutunud ka veidi harjumatu asfaltkate. “Eks ma harjun vähehaaval, ega ta täna ideaalne ole, aga läheb iga päevaga paremaks. Kunagi võiks mingi tase tekkida ka,” ütles Tänak.

Suurematest probleemidest Ott Tänak Prantsusmaa asfaldirallil küll pääses, kuid paar väiksemat intsidenti siiski oli. “Kui välja arvata, et avapäeval purunes üks rehvidest ning teisel päeval tegime spinni, oli see meile hea ralli!” kommenteeris ta ise.

Eelviimase etapiga vähendas Ott Tänak peakonkurendi Juho Hännineniga olnud 18-punktilise vahe kolmele punktile – seega kujuneb hooaja lõpp Hispaanias pingeliseks. “Kes ees, see mees. Kes võidab, see võidab. Eks seal kõvasti higistada saab, aga annan endast parima,” lubas Tänak.

rally.ee

Print Friendly, PDF & Email