Saaremaa ralli stardirivi avavad Ott Tänak ja Kuldar Sikk Ford Focus WRC’l

Tänavuse Saaremaa ralli, järjekorranumbriga 44, eelregistreerimine on lõppenud. Nagu arvata võis on selle hooaja viimane ralli äärmiselt populaarne, kokku registreerus Saaremaa rallile 157 ekipaaazi. Esimese stardinumbri all läheb rajale Ott Tänak koos Kuldar Sikuga, kes stardib kodusaare teedele Ford Focus WRC autoga.

Teise stardinumbri all lähevad rajale Georg Gross ja Raigo Mõlder, kes samuti Ford Focus WRC autoga stardis on. Konkurents erinevates klassides on pingeline, klassis N4 on Kaspar Koitla ja Andres Ots küll oma meistritiitli kindlustanud, kuid Janis Vorobjovs ja Guntars Zicans (51 p), Raul Jeets ja Andrus Toom (45 p) ning Sander Pärn ja Ken Järveoja (32 p) peavad omavahel ära jagama meistrisarja hõbeda ja pronksi. Rainer Aus ja Rein Jõessar on eelmisel rallil viga saanud Subaru välja vahetanud Mitsubishi Lancer EVO 9 vastu on samuti Saaremaal kohal.Lisaks Eesti sõitjatele N4 klassis on taas mitmeid sõitjaid meie lähemate ja kaugemate naabrite juurest. Tähelepanu maksab juhtida kiiretele Läti sõitjatele Janis Feldmanisele ja Anrijs Jessele, kes on stardis Mitsubishi Lancer EVO X R4 autoga, mis N4 klassi edasiarendus.
A7 klassis on stardis samuti juba meistritiitli kindlustanud Siim Plangi ja Marek Sarapuu, kelle konkurentide hulka on Saaremaal lisandunud Priit Ollino ja Urmas Roosimaa. Kodustest konkurentidest saab veel välja tuua saarlased Reiko Lempu ja Indrek Jõeääre ning David Sultanjantsi ja Jaan Põldsepa, neile lisaks veel mitmed sõitjad Leedust, Venemaalt ja Soomest.
A6 ja N3 ühises arvestuses on stardirivi esinduslik, teiste hulgas on stardis WRC Academy sõitjad Egon Kaur ja Erik Lepikson ning Miko-Ove Niinemäe kelle kaardilugeja koht veel lahtine on. A6 klassis stardivad ka Kristen Kelement ja Timo Kasesalu, N3 klassi sõitjatest on kohal kõik, kes meistrisarjas kõrget kohta ihkavad. Eeskätt Kristo Subi ja Teele Sepp ning Markus Abram ja Jarmo Võsa, kelle vahel Saaremaal tiitliheitluseks läheb.
Kaheveolisi E-rühma masinaid on Saaremaal stardis kokku pea 60, millele lisandub veel 15 neljaveolist E12 klassi autot. Saaremaa rallil on esindatud ka veoautod, kokku seitse ekipaazi.
7.-8. oktoobril sõidetav Saaremaa ralli on Eesti autoralli meistri-ja karikavõistluste seitsmes etapp, lisaks sellele on tegu Põhja-Euroopa meistrivõistluste viimase etapi ja Michelin karikavõistluste seitsmenda etapiga. Kokku sõidetakse kahel päeval 11 kiiruskatset, kogupikkusega 115,72 kilomeetrit.
Saaremaa ralli avatseremoonia algab reedel, 7. oktoobril Kuressaare kesklinnas kell 17.00. Esimesele katsele stardib esimene auto kell 17.53. Reedel on kavas kolm kiiruskatset. Kaks esimest kruusal ja päeva lõpetab taas kiiruskatse Kuressaare tänavatel, mis on olnud publikulemmikuks ka varasematel aastatel.
Laupäeval on kavas kaheksa kiiruskatset, esimesele katsele stardib esimene auto kell 9.12. Hooldusala on sarnaselt eelmisele aastale Orikülas. Peale kuuendat ja üheksandat katset on poole tunni pikkune hoolduspaus ja korra tulevad võistlejad veel hooldusesse peale viimast katset ja enne poodiumile minekut. 44. Saaremaa ralli võitja sõidab Kuressaare kesklinnas olevale poodiumile kell 18.00, ralli pidulik lõpetamine on algusega kell 21.30 Kuressaare Kultuurikeskuses.
Saaremaa ralli katsed on tasulised, rallipassiks olev käepael, mis tagab sissepääsu kõigile katsetele maksab 10 eurot ja on müügil Saare Selveris ja reedel katsetele viivatel teedel. Eraldi saab osta ka ühe katse pileti, mille hinnaks on 3 eurot ja neid pääsmeid saab osta katsetele viivatel teedel. Tasuta on vaatamiseks Kuressaare linnakatse ja hooldusala Orikülas. Rallikava on müügil Saare Selveris, Muhu ja mandri vahel sõitvatel parvlaevadel ning Alexela Virtsu tanklas. Rallipoes Saare Selveris on müügil Saaremaa ralli T-särgid, kruusid ja mütsid.

Vaata lisa: www.saaremaarally.eu

Print Friendly, PDF & Email