Valjalas anti avalöök muinastehnoloogia päevadele

Valjalas anti avalöök muinastehnoloogia päevadele

KERAAMIKATÖÖTOAS: Meisterdavad Eero Heinsalu, Kenert Raun, Johanna Kallas ja Karel Kastein.
Foto: Egon Ligi

Neljapäeval ja reedel toimusid Valjala põhikoolis Saaremaa esimesed muinastehnoloogia päevad, mis saavad jätku Salme ja Leisi koolis.

“See oli tõsine üllatus meile, kui möödunud aastal tulid Valjala väljakaevamistel nii kaunid mustrid välja. Mismoodi on kunagi käsitööd tehtud! Ja sellest see mõte alguse saigi,” selgitas projekti üks algatajaid, Valjala kooli staažikas ajalooõpetaja Ester Vaiksaar muinastehnoloogia päevade sündi. Projekti teine algataja oli toona Valjala väljakaevamistel osalenud Gilleke Kopamees.

Vaiksaar jätkas, et projekti üks eesmärk on õppida läbi kogemuse. “Kui laps on ise proovinud, siis on see hoopis midagi muud. Me ei pea seletama, vaid see muutub tema jaoks normaal-seks ja saab kogemuseks, mida keegi ei saa hiljem ta käest ära võtta,” selgitas õpetaja, kelle sõnul on tähtis ka see, et õppetöö jõuab klassiruumist välja.

Vaiksaar tundis heameelt, et Valjala kandis on selline mõnus rahvas, kes on alati valmis appi tulema. “Kõik, kelle poole pöördusin, aitasid ja tulid kaasa,” kiitis ta. Abiks olid lisaks kohalikele Helina Mäekivile, Aare Külaotsale, Sulev Peäskele ja Lii Põlluäärele kõik õpetajad, kelle seast tõstis Vaiksaar eriti esile kooli õppealajuhatajat Tõnu Sootsi ja õpetaja Siiri Saart, kes olid alati valmis kohe igasuguseid huvitavaid lahendusi otsima. Projekti eestvedaja on Valjala vallas Kalli külas elav noor ja hakkaja Kristiina Maripuu, kelle eestvedamisel toimus ka augusti lõpus Laevnina sadamas muinastulede öö, mis kujunes üle ootuste menukaks.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email