Toomas Leis annab Kuressaare kuursaalile uue hingamise (12)

Toomas Leis annab Kuressaare kuursaalile uue hingamise

UHKE HOONE JA SUURED PLAANID: Toomas Leisi sõnul on kuursaal Kuressaare üks uhkemaid hooneid, mis juba ajalooliselt olnud linna kultuuri- ja seltsielu keskpunkt.
Foto: Egon Ligi / Arhiiv

Lossipargi ja linnuse kaitsvas varjus asuvast Kuressaare kuursaalist tõotab juba üsna pea saada taas samasugune väärikas kultuuri- ja seltsielu keskpunkt, nagu see oli oma hiilgeaegadel.

Nimelt sõlmis Kuressaare kuursaali haldav Compakt Kinnisvara OÜ pikaajalise koostöö- ja rendilepingu OÜ-ga Pargi Kultuurikeskus. Lepingu eesmärk on tagada kuursaali kui Kuressaare linna ühe ilusama ja omapärasema miljööväärtusliku hoone ellu äratamine ja selle täismahus kasutuselevõtt ning avamine nii linnaelanikele kui ka Saaremaad külastavatele turistidele.

“Hea uudis on see, et oleme kuursaali rentnikuks leidnud huvitava nägemuse ja hea kogemusega partneri, ja usume, et väärikas hoone saab peatselt uue hingamise,” ütles Compakt Kinnisvara juhataja Maik Teiv.
OÜ Pargi Kultuurikeskuse taga on Kuressaare südalinnas Sadhu kohviku pidamise ja suurt menu kogunud Sadhu jämmide korraldamisega seotud meeskond.

Pargi Kultuurikeskuse esindaja Toomas Leisi sõnul otsustati kuursaal rentida seetõttu, et kui just Kuressaare linnus välja jätta, siis ega selliseid suuri ja väärikaid vabu pindu linnas nii väga naljalt leiagi, millel oleks sobiv õhustik ja ajalooline taust, et sellele taas elu sisse puhuda.

“Kuursaal on täiesti unikaalne koht ja mul on väga hea meel, et meil avaneb selline võimalus just seal midagi ära teha. Ma arvan, et see annab lossipargile ja sealsele väljakule täiesti uue dimensiooni,” rääkis Leis. Ta tõi näitena Haapsalu kuursaali, mis on suurepärane ajaloolise taustaga koht, kus toimuvad kontserdid, üritused ja suviti on avatud kohvik.

Peod, kontserdid, suvekino

Pargi Kultuurikeskuse visiooni kohaselt saab kuursaal Toomas Leisi sõnul uuesti sära ja eluga täidetud ja muudetud atraktiivseks koostööpartneriks nii Kuressaare linnale, spaahotellidele kui ka turismifirmadele. Suviti kujuneb see mõnusaks suverestoraniks, paigaks kontsertide, kinoseansside ja muude kultuuriürituste korraldamiseks.

Ja aastaringselt linnainimestele kohaks, kus tähistada perekondlikke tähtpäevi, nagu juubelid või pulmad, korraldada ettevõtete firmaüritusi, esitlusi või seminare. “Kõikvõimalikke ideid on päris palju. Meie poole on pöördutud väga huvitavate plaanidega, aga neid pole seni saanud realiseerida, kuna ei ole olnud piisavalt ruumi,” on kuursaalis Leisi sõnul seevastu ruumi ja võimalusi hulgaliselt.

Täpsematest plaanidest Toomas Leis hetkel veel rääkida ei tahtnud, kuna peab oma sõnul targemaks “enne munemist ja alles siis kaagutamist, kui töö tehtud”. “Teavitame inimesi juba lähiajal,” lubas ta ja lisas, et lähinädalatel on siiski juba üht-teist kuursaali ruumes toimumas, millest linnarahvaski osa saab. Esimesed broneeringud vastuvõttude ja pidude korraldamiseks nii oktoobris, detsembris kui ka järgmisel suvel on Leisi kinnitusel juba tehtud.

Print Friendly, PDF & Email