Sügiskoslepi võitja selgitas “fotofiniš” (2)

Sügiskoslepi võitja selgitas “fotofiniš”

Suurima, 7,5-kilose havipurika püüdis seekord saarlane Aivar Sõrm (pildil). “Tugevama” poole esindajatest püüdis kõige pirakama, 3,7-kilose kala saarlanna Kristel Tammleht. Kvantitatiivselt oli edukaim mandrimeeste admiral Marek Rebane, kelle lanti neelas seitse havi.

Saarlaste ja mandrimeeste neli aastat tagasi alguse saanud haugipüügi sõprusvõistluse Sügiskoslep 2011 võitja selgitamiseks tuli tänavu kasutada suisa n-ö fotofinišit. Kuna võistkondade püügitulemuste erinevus oli seekord aga sedavõrd väike, lepiti kokku sõbralikus viigis.

Haugipüügivõistlusel osalenud Aivar Sõrm ütles, et Sügiskoslepil 2011 osales 51 võistlejat – 26 saarlast ja 25 mandriinimest. “Meie seas oli ka kolm “tugevama” sugupoole esindajat ehk naisterahvast,” märkis Sõrm.

Võistlusreeglite kohaselt läksid arvesse vaid haugid kaaluga üks kilo ja enam. Alakaalulised kalad lasti üldreeglina kohe vette tagasi kosuma. Seekord püüti 89 haugi kogukaaluga umbes 140 kilogrammi.

“Võitjaga oli nüüd nii, et selle selgitamiseks läks meil suisa “fotofinišit” vaja,” kirjeldas Aivar Sõrm möödunud nädalavahetusel toimunud vägikaikavedamist. “Arvesse tuli võtta kuni neli kohta pärast koma…”

Arvestus ise toimus aga järgmiselt: püütud kalade arv liideti kalade kogukaaluga ja saadud summa jagati võistlejate arvuga. “Võistkondade tulemused erinesid suhtes 50,04 versus 49,96,” jätkas Sõrm. “Kuna vahe oli ülinapp, lepiti seekord kokku sõbralikus viigis.”

Sügiskoslepi lubatud püügipiirkond oli seekord kogu Saare maakonna lõunarannik alates Kuivastu sadamast ja lõpetades Sõrve sääre tipuga. Reaalselt jahtis 21 paatkonda aga hauge Muhu saare rannast kuni Kuressaare piirkonnani.

Saarlaste ja mandrimeeste haugipüügivõistlus Koslep sai teoks juba üheksandat korda. Traditsioonile pandi alus 2007. aasta sügisel. “Ürituse üldskoor on praegu 6 : 3 saarlaste kasuks,” lausus Aivar Sõrm.

*Koslep – “Eesti keele seletav sõnaraamat” annab tähenduseks “keretäis” või “nahatäis”. Aivar Sõrm seletas seda aga kui “üht tublit sauna”.

Print Friendly, PDF & Email