Lugeja kiri: September Saarlaste Agilityklubis

Septembrikuu on olnud Saarlaste Agilityklubi koertele väga võistlus- ja tulemusterohke. Pea igal võistlusel on meie sportlased ka pjedestaalile tõusnud.

3. septembril toimusid Murastes rahvusvahelised sõnakuulelikkuse võistlused. Kohtunik oli Kaja Koor (Eesti). Saarlaste klubist läks võistlema kaks meeskonda, mõlemad AVA-klassis (raskuselt teine SK-klass). Monika Põld ja Mortimer saavutasid võistlusel V koha. I koha saavutasid aga Marika Samlik ja Fiona. Tulemuseks I järk (kõrgeim järk SK-klassides), Marikale ja Fionale eriti rõõmustav tulemus, kuna nad võistlesid selles klassis esimest korda ja seda suurem oli ka võistluse-eelne pabin.

10. septembril sõitis kolm meie klubi võistkonda aga Pärnu poole, kus toimusid klubi Minu Sõber korraldatud agility-võistlused. Kohtunik oli Redas Masiulis (Leedu). Küllaltki keerukaid radu püüdsid A1-klassis (kergeim klass) läbida Marika Samlik Fionaga ja Moonika Trumm Pipariga.

Marikale ja Fionale jäi sellest võistlusest vaid jooksurõõm, aga Moonika ja Pipar jooksid teisel rajal välja kolmanda koha. A3-klassis (kõrgeim agility-klass) tegi oma esimesed jooksud Mortimer (koerajuht Monika Põld) ja ka see võistluspaar suutis teisel rajal välja joosta III koha (koer ajas maha ühe tõkkepulga, mille eest saadi viis karistussekundit).

15. septembril toimusid Narvas SK-võistlused. Marika Samlik otsustas sõita teise Eesti otsa, et osaleda võistlustel oma kahe koeraga. Kohtunik oli Veera Bragina. Marika noorim koer Pirru alustas selle võistlusega oma võistlejateed. Võisteldi ALG-klassis (kergeim SK-klass) ja tulemuseks oli II koht ja I järk. AVA-klassis osales Marika oma teise koeraga, kes saavutas samuti I järgu ja võistluste I koha.

17. septembril toimusid Eesti meistrivõistlused SK-s (Pärnus). Kohtunikud olid Ralf Björklund (Soome) ja Taimi Leib (Eesti). Pärnusse sõideti kahe meeskonnaga: Monika Põld Mortimeriga ja Marika Samlik Fionaga. Monika ja Mortimer võistlesid oma esimese võistluse VÕITJA-klassis, kus kahjuks tulemust ei tulnud (kohaletulnud kaheksast selle klassi koerast suutis tulemuse kirja saada vaid neli).

Ülisuur oli aga rõõm Marika ja Fiona tulemuse üle – saavutati kolmas I järk AVA-klassis, sellega kaasnes hõbemedal, ning I koht, ja kuna võistluspaaril on kolm I järku AVA-klassis, siis järgmise võistluse peavad nad tegema juba VÕITJA-klassis.

Saarlaste Agilityklubi

Print Friendly, PDF & Email